Соцмережа Facebook за останні 10 років надала доступ до даних користувачів щонайменше 60 компаніям, що займаються виробництвом телефонів. Серед цих компаній Apple, Amazon, BlackBerry, Microsoft і Samsung.

Компанія Facebook за останні 10 років надала доступ до даних користувачів щонайменше 60 компаніям, що займаються виробництвом телефонів. Серед цих компаній Apple, Amazon, BlackBerry, Microsoft і Samsung.

Про це пише The New York Times.

Як зазначає видання, деякі виробники телефонів у низці випадків  отримали доступ не тільки до інформації самого користувача (включаючи ту, якою він вирішив не ділитися), але і до даних його друзів у соцмережі без їх згоди.

Більшість угод, в рамках яких виробники мобільних пристроїв отримували доступ до даних користувачів досі у силі, хоча останнім часом соцмережа почала поступово від них відмовлятися.

Представники Facebook запевняють, що всі угоди з виробниками телефонів про доступ до даних відповідають правилам компанії, а також вимогами Федеральної комісії з торгівлі США.

У компанії також підкреслили, що за весь час дії угод не було жодного випадку будь-яких зловживань отриманими даними.

Нагадаємо, Цукерберг, під час слухань у Європейському парламенті  вибачився перед користувачами з Європи за помилки соцмережі у зв’язку зі скандалом з витоком даних.

Раніше, консалтингова компанія Cambridge Analytica, яка працювала над президентською кампанією президента США Дональда Трампа, незаконно отримала доступ до даних близько 87 мільйонів користувачів Facebook.

Цукерберг втратив понад $5 млрд через виток даних Facebook. Цукерберг визнав помилки на фоні скандалу про використання особистих даних. Facebook закрив доступ до будь-яких послуг для компанії Cambridge Analytica. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Це була моя помилка»: свідчення Цукерберга перед конгресом США

Марка Цукерберга запросили до Європарламенту для пояснень ситуації.

В офісах Cambridge Analytica у Лондоні 23 березня провели обшуки.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Новий витік даних із Facebook: що треба знати про скандал із Cambridge Analytica.

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile