Представники Facebook та Twitter дали свідчення в Конгресі США щодо готовності протистояти дезінформації в соцмережах, зокрема під час виборів.

Представники Facebook та Twitter дали свідчення в Конгресі США щодо готовності протистояти дезінформації в соцмережах, зокрема під час виборів. 

Про це повідомляє BBC. 

За даними видання, старші виконавчі директори компаній Facebook та Twitter, Шеріл Сендберг та Джек Дорсі, свідчили в Конгресі з приводу недостатньої протидії дезінформації в соціальних мережах під час останніх виборів президента США. Вони відповіли на питання щодо готовності до зовнішнього втручання в суспільно-політичні процеси в майбутньому. 

Зазначимо, що компанія Google нікого не делегувала на слухання, що викликало обурення серед сенаторів. 

«Дивлячись назад, очевидно, що серйозні помилки були допущені у Facebook та Twitter. Ви, як і уряд США, були схоплені зненацька підлими атаками на хід наших виборів. Навіть після виборів ви відмовлялися зізнатися в наявності проблеми», — звернувся сенатор-демократ Марк Ворнер до делегатів. 

Представника Twitter Джека Дорсі запитали, чи не збирається компанія ввести індикатор автоматизованих сторінок-«ботів», на що він відповів, що така ідея розглядається і Twitter здатен відмічати тих «ботів», яких можна виявити.

Також у Дорсі запитали, чому Twitter не повідомляв політикам про дезінформацію, що стосується їх. Він погодився, що бездіяльність компанії була «неприйнятною». 

Делегата від Facebook, Шеріл Сендберг, сенатори запитали, чи не порушує правила користування Facebook громадянин США, який «навмисно розповсюджує хибну інформацію».

Вона заявила, що Facebook не бере на себе роль «арбітра правди» і співпрацює зі сторонніми компаніями, що займаються перевіркою фактів для виявлення дезінформації.

Крім того, сенатори поцікавилися, чи повідомляють соціальні мережі своїх користувачів після виявлення дезінформації, що вони мали справу з фейковими сторінками. 

Дорсі зазначив, що Twitter зробила недостатньо в цьому напрямку, а Сендберг відповіла, що в окремих випадках Facebook повідомляє своїх користувачів про фейки. 

Перед звітом соціальних мереж у Конгресі Facebook оприлюднила інформацію, що в період між жовтнем 2017 року та березнем 2018-го було виявлено і заблоковано 1,27 мільярди фейкових сторінок. Крім того, в серпні Facebook та Twitter виявили та усунули сотні сторінок, які поширювали дезінформацію на користь Ірану та були пов’язані з російською розвідкою.

Нагадаємо, глава Нацрозвідки США звинуватив РФ у спробі втрутитись у майбутні вибори.

Наприкінці січня Трамп погодився свідчити про «російське втручання» у вибори.

Водночас адвокати Трампа порадили йому не свідчити спецпрокурору у справі про втручання РФ.

Також стало відомо, що спецпрокурор Мюллер знайшов докази зв’язку Кремля з Трампом перед його інавгурацією.

Нагадаємо, Міністерство юстиції США висунуло обвинувачення 12-ти співробітникам російського Головного слідчого управління (ГРУ), звинувативши їх у втручанні у вибори президента США у 2016 році. 

Розвідників звинуватили у зламі сервісів комітету Демократичного партії, а також і президентської кампанії Хілларі Клінтона.

Сполучені Штати почали розслідувати втручання Росії у вибори президента 2016 року після того, як радник кампанії Трампа проговорився австралійському дипломату. Згодом стало відомо, що спецпрокурор Мюллер знайшов докази зв’язку Кремля з Трампом перед його інавгурацією.

У лютому 2018-го Мюллер висунув офіційні звинувачення щодо 13 росіян, яких вважає причетними до втручання в президентську кампанію 2016 року.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Спецпрокурор Мюллер звинуватив українця Килимника у змові з Манафортом

У списку, зокрема, Євген Пригожин, а також «Агентство інтернет-досліджень» (відоме як «фабрики тролів», співробітники якої пишуть платні коментарі на підтримку російської влади) і компанії Пригожина Concord Managament і Concord Catering. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: CNN показав документальний фільм про втручання Путіна у вибори в США.

Екс-глава виборчого штабу Дональда Трампа Пол Манафорт також намагався оскаржити призначення Мюллера. Один суд відхилив його вимогу, інший продовжує розглядати.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Арешт Манафорта у США: що нового відомо про справу?

Також повідомлялося, що компанія наближеного до Путіна бізнесмена оскаржує втручання РФ у вибори президента США.

/Лев Коротаєвський

Поділитись: