Технології / Гаджети

Facebook видалив акаунти російської компанії, яка незаконно збирала дані користувачів

Business Insider
Технології/Гаджети/Facebook видалив акаунти російської компанії, яка незаконно збирала дані користувачів
Зберегти
Вигляд
Facebook видалила понад 66 акаунтів російської компанії SocialDataHub, яку соцмережа звинуватила в неправомірному зборі даних користувачів.

Про це повідомляє Business Insider.

За словами представників Facebook, SocialDataHub порушила умови користування соцмережею, збираючи і опрацьовуючи персональні дані користувачів.

В досудовій скарзі від Facebook до компанії також сказано, що вона допомагає спецслужбам розпізнавати людей, аналізуючи фотографії користувачів соцмережі.

Російський бізнесмен і засновник SocialDataHub Артур Хачуян повідомив журналістам, що його компанія не порушила ніяких правил і законів.

В скарзі Facebook вимагала до 12 жовтня надати детальний звіт про те, які саме дані SocialDataHub збирала і кому їх після цього передавала.

Нагадаємо, Facebook перед майбутніми проміжними виборами у США видалив 559 сторінок та 251 акаунтів, які викликали підозри.
Також нагадаємо, 28 вересня компанія Facebook заявила, що «допустила хакерську атаку» на соцмережу, унаслідок якої було отримано доступ до особистих сторінок близько 50 мільйонів людей. Проблема пов'язана з інструментом «переглянути як», який дозволяє бачити власні профілі від імені інших користувачів.
2 серпня директор з безпеки Facebook подав у відставку. Алекс Стамос назвав три роки роботи «дуже важким періодом». Тепер він викладатиме у Стенфордському університеті.
Діяльність Стамоса раніше піддали критиці у зв’язку зі скандалом з компанією Cambridge Analytica, яка незаконно отримала доступ до даних близько 87 мільйонів користувачів соцмережі та могла вплинути на вибори багатьох країн світу, зокрема й президентські вибори у США 2016 року, оскільки працювала над президентською кампанією Дональда Трампа.
Цукерберг визнав помилки на фоні скандалу про використання особистих даних. Facebook закрив доступ до будь-яких послуг для компанії Cambridge Analytica. 
Засновник Facebook втратив понад $5 млрд через виток даних 50 млн користувачів Facebook.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Новий витік даних із Facebook: що треба знати про скандал із Cambridge Analytica.

Лев Коротаєвський

Пов`язані новини