Facebook видалив мережу фейкових акаунтів і сторінок. Ймовірно, вони пов’язані з російською «фабрикою тролів»
У Facebook та Instagram було видалено низку акаунтів та сторінок, які діяли від імені Росії й скеровували на користувачів у США. Принаймні частину з них компанія пов’язала з російським Агентством інтернет—досліджень, або «фабрикою тролів», причетною до втручання в президентські вибори в США 2016 року.
Про це повідомляє пресслужба Facebook.
Зокрема, компанія видалила 49 акаунтів і 69 сторінок у соцмережі Facebook, а також 85 акаунтів в Instagram через неавтентичну поведінку — тобто дії, які вказують на їхнє скоординоване використання іноземним суб’єктом. У сторінок було близько 13500 підписників, а акаунти в Instagram підписалося десь 265 тисяч людей.
Як зазначили у Facebook, власники мережі видалених акаунтів і сторінок використовували їх, щоб видавати себе за справжніх користувачів соцмереж. Їхні пости здебільшого стосувалися тем історії та життя афроамериканців, світських хронік, новин та фактів про відомих американців і прав ЛГБТ.
Компанії вдалося встановити, що акаунти керувалися з Гани й Нігерії. Хоча люди, які цим займалися, намагалися приховати свою особу, розслідування Facebook показало, що принаймні частина з них була раніше помічена в роботі в Агентстві інтернет-досліджень. Цю компанію, яку пов’язують із наближеним до Володимира Путіна олігархом Євгеном Пригожиним, також підозрюють у втручанні у вибори в США в 2016 році.
Facebook зазначив, що викрита мережа не просувала політичні меседжі, а тому найімовірніше не намагалася вплинути на політичні вподобання американців напередодні президентських виборів у листопаді 2020 року. Там також наголосили, що видалили сторінки й акаунти не через контент, який там розміщувався, а саме через підозрілу діяльність тих, хто ними керував.
Нагадаємо, в лютому Facebook уже повідомляв про видалення мережі акаунтів та груп, пов’язаної з російськими спецслужбами, яка працювала здебільшого в Україні, а також у сусідніх країнах.
У вересні 2019 року Facebook видалив велику ферму ботів в Україні, в якій, зокрема, були сторінки видань із сумнівною репутацією.
Також у Facebook обіцяли, що у 2020 році запустить в Україні програму з фактчекінгу.
- Поділитися: