Федеральне бюро розслідувань США розслідує ймовірні фінансові злочини українського олігарха, колишнього власника націоналізованого ПриватБанку Ігоря Коломойського.

Про це повідомило The Daily Beast з посиланням на три неназвані джерела, обізнаних з розслідуванням ФБР.

За даними ЗМІ, слідство ретельно вивчає потенційні фінансові злочини, зокрема відмивання грошей.

Жодних звинувачень Коломойському не висували. Його адвокат, Майкл Салліван, від імені олігарха категорично заперечує будь-яке відмивання грошей у США.

«Він — бізнесмен. Уряд захопив його банк, стверджуючи, що той перебуває на межі краху. Ця інформація виявилася хибною», — сказав Салліван.

Посилаючись на The Financial Times, видання зазначає, що Коломойський нині перебуває у Тель-Авіві. А посилаючись на правоохоронців, The Daily Beast вказує — перебування Коломойського в Ізраїлі може ускладнити екстрадицію зі США, якщо виникне така потреба.

Також медіа називає репутацію українського олігарха «неоднозначною» та наводить слова працівника посольства США у Києві Джонатана Брансона, який характеризує Коломойського як «імовірно, одного з найнебезпечніших олігархів, готових забруднити руки».

Нагадаємо, що 27 лютого стало відомо, що колишні власники ПриватБанку, олігархи Ігор Коломойський та Геннадій Боголюбов, у суді почали процес оскарження рішення уряду про націоналізацію банку.

Ігор Коломойський та Геннадій Боголюбов прямо чи опосередковано володіли понад 91,5% акцій ПриватБанку. Інші належали міноритарним акціонерам, зокрема менеджменту на чолі з головою правління Олександром Дубілетом.

Нагадаємо, у грудні 2016 року ПриватБанк був націоналізований рішенням українського уряду. У грудні 2017 року націоналізований ПриватБанк подав позов до Високого суду Лондона проти Коломойського, Боголюбова, а також ряду компаній, які імовірно підконтрольні їм. 

За словами Коломойського, він був вимушений сам запропонувати націоналізацію ПриватБанку через «способи штучного зниження капіталізації банку» з боку НБУ.

Тодішня голова НБУ Валерія Гонтарева повідомила, що екс-власники ПриватБанку вивели 16 млрд гривень в ніч перед націоналізацією.Також повідомлялося, що ПриватБанк перед націоналізацією вивів 110 мільярдів гривень через фіктивні компанії. 

20 грудня 2017-го Високий суд Лондона вирішив арештувати активи Коломойського і Боголюбова у всьому світі на суму понад $2,5 млрд.

Арешт активів був виданий на підставі детальних доказів, наданих суду, з яких випливає, що Коломойський і Боголюбов шляхом проведення ряду незаконних операцій вивели з банку майже два мільярди доларів. У результаті цього кошти були перераховані компаніям, які їм таємно належали або перебували під їхнім контролем.

Компанія Kroll за результатами аудиту повідомила, що колишні менеджери ПриватБанку вивели понад 5,5 мільярдів доларів. Кредити, які видавав ПриватБанк юридичним особам, використовувались для придбання активів та фінансування бізнесу екс-акціонерів та груп пов’язаних з ними осіб в Україні та за кордоном. Схема діяла близько 10 років.

Поділитись: