Після того, як президент США Дональд Трамп звільнив директора ФБР Джеймса Комі у травні 2017 року Бюро почало розслідування щодо того, чи діяв Трамп в інтересах Росії. Про це йдеться у матеріалі The New York Times, у якому журналісти посилаються на екс-правоохоронців та інші джерела.

Зазначається, що після звільнення Трампом Комі, співробітники правоохоронних органів стали «дуже стурбовані поведінкою президента».

Повідомляється, що слідчі контррозвідки мали розглянути питання про те, чи «становлять дії Трампа можливу загрозу національній безпеці».

Агенти також намагалися визначити, чи «працював Трамп свідомо на Росію або мимоволі потрапив під вплив Москви».

Також слідство ФБР щодо Трампа намагалось з'ясувати, чи було звільнення Трампом Комі перешкоджанням правосуддю.

«Агенти ФБР підозрювали, що Трамп зв'язався з Росією під час кампанії 2016 року. Тоді вони утрималися від початку розслідування, зокрема, тому, що не знали, як бути із розслідуванням такої чутливості і масштабності», — пише видання.

Зазначається, що якби Трамп звільнив директора ФБР, аби припинити розслідування щодо ймовірного втручання Росії, це було б «можливим злочином і проблемою національної безпеки».

12 січня Дональд Трамп у Twitter прокоментував статтю The New York Times, зазначивши що розслідування проти нього «почали без будь-якої причини».

«Щойно дізнався у провальному New York Times, що корумповані колишні лідери ФБР, майже всі звільнені або змушені покинути агентство з дуже поганих причин, почали розслідування проти мене без будь-якої причини і без доказів після того, як я звільнив брехливого Джеймса Комі», — повідомив Трамп.

Нагадаємо, 9 травня президент США Дональд Трамп звільнив директора ФБР Джеймса Комі. Після цього Джеймс Комі заявив, що записував їхні зустрічі з президентом Трампом.

Сам Трамп раніше натякав, що такі записи, можливо, є. «Перед тим як «зливати» нформацію пресі, Джеймсу Комі краще переконатися, що не існує записів наших розмов», — повідомляв Трамп. Пізніше сенатори США закликали Трампа надати записи розмов із екс-директором ФБР.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Рашагейт» і шторм у Вашингтоні: причини та наслідки звільнення голови ФБР

Нагадаємо, Міністерство юстиції США висунуло обвинувачення 12-ти співробітникам російського Головного слідчого управління (ГРУ), звинувативши їх у втручанні у вибори президента США у 2016 році. 

Розвідників звинуватили у зламі сервісів комітету Демократичного партії, а також і президентської кампанії Хілларі Клінтона.

Сполучені Штати почали розслідувати втручання Росії у вибори президента 2016 року після того, як радник кампанії Трампа проговорився австралійському дипломату. Згодом стало відомо, що спецпрокурор Мюллер знайшов докази зв’язку Кремля з Трампом перед його інавгурацією.

У лютому 2018-го Мюллер висунув офіційні звинувачення щодо 13 росіян, яких вважає причетними до втручання в президентську кампанію 2016 року.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Спецпрокурор Мюллер звинуватив українця Килимника у змові з Манафортом

У списку, зокрема, Євген Пригожин, а також «Агентство інтернет-досліджень» (відоме як «фабрики тролів», співробітники якої пишуть платні коментарі на підтримку російської влади) і компанії Пригожина Concord Managament і Concord Catering. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: CNN показав документальний фільм про втручання Путіна у вибори в США.

Раніше екс-глава виборчого штабу Дональда Трампа Пол Манафорт також намагався оскаржити призначення Мюллера. Один суд відхилив його вимогу, інший продовжує розглядати.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Арешт Манафорта у США: що нового відомо про справу?

У червні повідомлялося, що компанія наближеного до Путіна бізнесмена оскаржує втручання РФ у вибори президента США.

Поділитись: