Фігурантів алуштинської «справи Хізб ут-Тахрір» етапували з анексованого Криму в СІЗО-1 російського Ростова-на-Дону. 

Про це повідомив генконсул України в Ростові-на-Дону Тарас Малишевський, передає громадське об’єднання «Кримська солідарність». 

Він зазначив, що напередодні відвідав Ельдара Кантімірова, Руслана Месутова, Руслана Нагаєва і Ленура Халілова у слідчому ізоляторі.

«Усі хлопці перебувають у нормальному настрої, передають теплі привіти їхнім сім’ям і щиру подяку всім, хто їх підтримує, переживає. Всі пройшли непростий шлях етапування до Ростова-на-Дону транзитом через Краснодар і потім поїздом до Новоросійська», — розповів Малишевський.

За його словами, епідеміологічна ситуація в ростовському СІЗО — стабільна, підтверджених фактів захворювання COVID-19 там немає. Усіх фігурантів алуштинської «справи Хізб ут-Тахрір» тимчасово розмістили у спецблоці, в одиночних камерах.

«Харчування стерпне. Однозначно зазначають, що умови відрізняються від суворих сімферопольських з їхніми переповненими камерами й складними в субординації співробітниками», — додав генконсул.

Він такого запевнив, що цього тижня на рахунки кожного фігуранта «алуштинської групи» надішлють матеріальну допомогу.

Раніше повідомлялося, що фігурантів алуштинської «справи Хізб ут-Тахрір» залишили під вартою до жовтня 2020 року.

Російські силовики затримали кримчан після обшуків 10 червня 2019 року. ФСБ Росії заявила, що обшуки стосуються кримінальної справи, пов'язаної з забороненою в РФ релігійною організацією «Хізб ут-Тахрір».

«Хізб ут-Тахрір» — міжнародна ісламська політична партія та організація, яка публічно та вільно діє в країнах Європи та в США

Поділитись: