Філарет і Олександр Петровський, 23 квітня 2019 року
Фото:

фонд «Солідарність»

Предстоятель саморозпущеної Української православної церкви Київського патріархату Філарет нагородив Олександра Петровського, бізнесмена з Дніпра, Орденом Святого Архістратига Михаїла І – го ступеня. Раніше Петровський через суд заборонив називати себе «кримінальним авторитетом» на прізвисько «Нарік».

Про це повідомили у фонді Петровського.

«Напередодні свята Великодня, сьогодні 23 квітня, на запрошення патріарха Філарета, у столиці нашої держави відбулося нагородження Олександра Володимировича Петровського – мецената, президента Міжнародного благодійного фонду «Солідарність», однією з особливих та рідкісних церковних нагород – Орденом Святого Архістратига Михаїла І – го ступеня», – зазначили у фонді.

«Це нагорода за відродження духовності в Україні та утвердження Помісної Православної Церкви. За період нашого 20-річного знайомства, Ви завжди підтримували Українську Православну Церкву і ми пишаємося тими церквами, які ви збудували у Дніпрі», – заявив Філарет.

Тепер Петровський є повним кавалером усіх нагород Української Православної Церкви Київського Патріархату.

Персону Петровського почали обговорювати після того, як він узяв участь у молебні в Храмі Різдва Пресвятої Богородиці разом із президентом Петром Порошенком. Згодом він поїхав до Стамбула разом із українською делегацією, яка отримала томос про автокефалію помісної церкви.

Колишня УПЦ Київського патріархату на запит Громадського щодо участі «Наріка» в отриманні томосу в Стамбулі повідомила, що не запрошувала жодних «світських осіб» на вручення грамоти.

Петровський був відомий на прізвисько «Нарік», ЗМІ називали його «кримінальним авторитетом». Та як повідомило «Новое время», Петровський виграв декілька позовів у справах про захист репутації і заборонив так себе називати. Так, у серпні 2018 року Жовтневий райсуд Дніпра частково задовольнив позов Петровського до видання «Цензор.нет» та його головреда Юрія Бутусова.

У справі йшлося про публікації на сайті видання є наступна фраза: «Петровський, відомий в певних колах під прізвиськом «Нарік», проходив за матеріалами МВС як лідер організованого злочинного угруповання. Пік активності цієї ОПГ припадав на період 2000-2004 років. У 2005 році він покинув територію України, низка членів його угруповання були затримані, а саме угруповання було фактично розгромлене».

Суд визнав це твердження «таким, що не відповідає дійсності» та «принижує ділову репутацію», а також зобов’язав відповідачів опублікувати спростування і виплатити позивачу по 2 тисячі гривень.

Аналогічну судову справу Петровський виграв і в травні 2018 року. В обох рішеннях суд згадував про інше рішення суду — від 2010 року — у справі проти Юрія Луценка. Тоді бізнесмен подав позов через те, що Луценко називав його «кримінальним авторитетом» та «персонажем на прізвисько «Нарік».

Водночас Бутусов розповів виданню, що вперше чує про ці судові рішення і про те, що він має опублікувати спростування, а також виплатити «Наріку» 2 тисячі гривень. Журналіст припустив, що «тихий» судовий вирок був потрібен Петровському, щоби уникнути проблем у роботі із західними банками і мати «чисту історію».

Поділитись: