Міжнародне рейтингове агентство Fitch дало свій прогноз курсу національної валюти України. Так, гривня у 2019 році має девальвувати до рівня 28,86 гривні за долар.

Про це повідомляє «Інтерфакс-Україна», посилаючись на нещодавній аналітичний звіт Fitch щодо кредитного рейтингу Нафтогазу.

Водночас у 2020 році долар подорожчає ще більше. Так, за прогнозами аналітиків, курс долара у 2020 році має зрости до 30,6 гривні за долар.

Зазначимо, що на курс національної валюти в Україні залежить від низки чинників, зокрема торговельного балансу України. Так, у разі, коли обсяги експорту товарів та послуг з України перевищують обсяги імпорту, валюти в країні стає більше, а її вартість ()курс) падають. Також на курс впливають обсяги валютних запозичень України, світові ціни на нафту та газ (які Україна переважно імпортує) та ціни на ключові товари українського експорту (зернові, металургійна продукція тощо), обсяги грошових переказів заробітчан.

Напередодні голова Ради Нацбанку прогнозував, що влітку 2019 року курс іноземних валют в Україні може дещо зрости, однак вже восени валюта має стабілізуватись, а гривня зміцнитися.

Напередодні у Нацбанку повідомляли, що планують скуповувати на міжбанківському ринку по 15 мільйонів доларів щодня для поповнення міжнародних резервів.

Зазначимо, що Нацбанк поповнює міжнародні валютні резерви для того, аби мати змогу розраховуватись за зовнішніми державними боргами. Так, на погашення державного боргу у 2019 році Україна витратить близько 40% бюджету. Наразі, обсяг державного боргу України складає 78,3 мільярда доларів.

На початку 2019 року міжнародні резерви України досягли максимального рівня за останні 5 років.

Поділитись: