Флагманський корабель Шостого флоту США прямує у Чорне море

Флагманський корабель Шостого флоту Військово—морських сил Сполучених Штатів USS Mount Whitney прямує до Чорного моря.
Про це 1 листопада повідомили у пресслужбі флоту.
У Чорному морі судно буде співпрацювати з союзниками по НАТО та іншими партнерами в регіоні.
Шостий флот США відповідає за Середземне море і прилеглі води Атлантики, особливо підходи до Гібралтару. З 2005 район дій флоту розширили на узбережжя Африки (особливо Гвінейську затоку).
Флагман USS MountWhitney – другий командний корабель типу «Блю Рідж». Брав участь в операціях в Атлантичному океані, Середземному, Карибському морях, Індійському океані. З 2005 року — флагманський корабель Шостого флоту США, який базується в італійському порту Гаета.
30 жовтня до Чорного моря зайшов також інший корабель Військово-морського флоту США — ракетний есмінець USS Porter. Він візьме участь у спільних навчаннях із союзниками по НАТО та партнерами у регіоні.
Захист морських кордонів України
Після втрати великої частини флоту під час окупації Росією Криму перед Україною постало завдання відновити потенціал із захисту країни з моря.
Так, у жовтні 2020 року під час візиту президента Володимира Зеленського до Великої Британії Україна підписала меморандум про розбудову військово-морського флоту на суму 1,25 мільярда фунтів стерлінгів. За ці гроші в Україні планують побудувати дві військово-морські бази: одну на Чорному морі, іншу — на Азовському. Їх створюватимуть із залученням британських фахівців.
Тим часом Міністерство оборони України вирішило у 2020 році закупити ракетні комплекси «Нептун», які взяли за озброєння української армії. Головна мета нового комплексу — протидія російській агресії на Азовському та Чорному морях. Ці ракетні комплекси створені для стримування противника на морі. Дивізіони, озброєні «Нептунами», розташують у південних областях України, які мають вихід до узбережжя морів.
А ще Міністерство оборони США уклало контракт із приватною компанією на виготовлення шести патрульних катерів класу Mark VI, які передадуть Україні.
- Поділитися: