Президент України Володимир Зеленський виступає на форумі «Діалог бізнесу та влади» в Києві, 20 червня 2019 року
Фото:

Поліщук Максим/УНІАН

20 червня відбулася велика зустріч президента Володимира Зеленського із представниками найбільших українських бізнес-асоціацій. Громадське розповідає, про що там ішлося.

Під час зустрічі Зеленський підтвердив, що буде продовжувати співпрацю із МВФ та іншими міжнародними фінансовими інститутами.

Президент привітав бізнес із тим, що «відсьогодні ви не зобов'язані продавати свою валютну виручку» а українська економіка досягла фінансової стабільності. І це все — заслуги Національного банку, незалежність якого президент обіцяє захищати. Але й Адміністрація президента не сиділа без діла.

«Наша команда в Адміністрації провела повну інвентаризацію указів президента — того, що неможливо було винести з адміністрації», — пожартував Зеленський.

Так, він скасував 167 указів, які регулюють економічну діяльність. Це, зокрема, укази щодо штрафів за порушення касової дисципліни, обмеження для нотаріусів встановлювати ціни на свої послуги, щодо заборони використовувати іноземну тканину для шкільної форми та інші.

Окрім того, Зеленський пообіцяв, що держава позбудеться непрофільних активів — відбудеться масштабна приватизація (зараз приватизація застрягла).

Про СБУ та податкову міліцію

Коли сформується парламент, Зеленський сподівається позбавити СБУ непрофільних функцій розслідувати економічні злочини (хоча раніше, представляючи Івана Баканова на посаді голови управління по боротьбі з корупцією та організованою злочинністю СБУ, президент попросив його розібратися з контрабандою), а податкову міліцію замінити на Службу фінансових розслідувань (за яку виступав Олександр Данилюк, коли був міністром фінансів).

«СБУ повинна боротися з диверсантами, а не займатися бізнесом. Я також підтримую демілітаризацію податкової служби та створення Державної служби з фінансових розслідувань», — заявив Зеленський.

Про скасування застарілих заборон

Зеленський виступив за скасування застарілих заборон, які діють з радянських часів.

Це, зокрема, мораторій на продаж сільськогосподарської землі, заборона на розпоряджання валютними цінностями (це вже практично реалізував Нацбанк). Також виступив за скасування заборони на азартні ігри.

«Україні потрібно позбутися нафталінового пострадянського регулювання, яке запроваджувалося для планової економіки. Наприклад, заборони вільно розпоряджатися своїм майном, а саме землею, валютою, або заборони займатися діяльністю, яка не завдає іншим шкоди, наприклад, грати у легальні азартні ігри. Всі ці заборони мають бути скасовані», — заявив Зеленський.

Про війну та відновлення Донбасу

Інший блок питань — війна. Її треба зупинити, але вже зараз можна почати відновлювати Донбас, упевнений Зеленський. Вартість відновлення Донбасу він оцінив у понад 300 мільярдів гривень. Закликав долучитися до цього бізнес як у якості інвесторів, так і як меценатів.

Крім цього, президент повідомив, що вже зустрівся із 3 олігархами — тобто, великим бізнесом — Коломойським, Ахметовим та Пінчуком.

«Те саме я запропонував власникам великого бізнесу: Рінату Ахметову, Віктору Пінчуку та Ігорю Коломойському. Вони беруть на себе відповідальність за вирішення конкретних питань. Наприклад, пан Пінчук придбає квартири для родин 24-х українських полонених моряків і далі буде опікуватись питанням забезпечення військовослужбовців», — сказав Зеленський.

З Ахметовим, окрім скасування Роттердам+, президент домовився, що той буде вкладати кошти у медицину та відновлення інфраструктури Донбасу.

«Пан Ігор Коломойський буде вкладати дуже великі гроші у відновленні інфраструктури Донбасу, але він про це ще не знає», — заявив Зеленський.

Поділитись: