Фонд гарантування вкладів фізичних осіб (ФГВФО) оголосив про початок процедури підготовки до позову проти Російської Федерації через майно «Дельта банку», яке втратили внаслідок анексії Криму.

Відповідний тендер на закупівлю послуг юридичного супроводу справи оголосили у ФГВФО напередодні.

«Послуги із забезпечення судових процесів в міжнародних арбітражах та інших дій щодо стягнення з Російської Федерації компенсації за втрату АТ «Дельта Банк» інвестицій на території Автономної Республіки Крим внаслідок їх експропріації, націоналізації або піддання мірам, рівним по наслідках експропріації», — йдеться в описі предмету закупівлі, виставленому на продаж.

Зазначається, що у судовому процесі Фонд гарантування буде вимагати стягнення з Росії компенсації, зокрема коштом активів Росії, розташованих закордоном.

«Дельта Банк» було ліквідовано у 2015 році. На той час він був четвертий за розміром сукупних активів банком України. Належить банк Миколі Лагуну.

Нагадаємо, що 12 вересня стало відомо, що Київський апеляційний суд наклав арешт на акції українських «дочок» російських банків «ВТБ», «Промінвестбанк» та «Сбербанк» для виконання рішення Гаазького арбітражу за позовом колишнього голови ПриватБанку та інших українських компаній, що втратили активи внаслідок анексії Криму.

Після цього російський державний «Внешэкономбанк» направив позов проти України до Стокгольмського арбітражу через «експропріацію» активів.

Також зазначається, що російські державні банки оскаржують рішення Київського суду у Верховному суді України.

Нагадаємо, що Третейський суд у Гаазі зобов'язав Російську Федерацію відшкодувати низці українських компаній збитки за анексію Криму. Зокрема, мова йшла про суму у 159 мільйонів доларів.

Росію визнали відповідальною за порушення прав українських інвесторів, починаючи з 21 березня 2014 року, коли Володимир Путін підписав указ про анексію Криму.

Позов проти Росії подавали 18 українських компаній, а також одна фізична особа.

Раніше стало відомо, що національна енергетична компанія Укренерго розпочинає інвестиційний спір з Росією щодо майна та прибутків компанії, втрачених унаслідок анексії Криму.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Шанси України стягнути збитки з Росії: без чого не можна рухатися вперед?


Поділитись: