Фонд гарантування вкладів фізичних осіб закликав суди справедливо розглядати справи про стягнення заборгованості з боржників неплатоспроможної «дочки» російського «ВТБ» банку, зокрема близько 280 мільйонів доларів, які банку завинив заступник голови комітету Ради з питань фінансової політики Денис Дзензерський.

«Фонд гарантування вкладів фізичних осіб закликає суддів при розгляді справ щодо стягнення заборгованості з недобросовісних позичальників АТ «ВТБ БАНК» брати до уваги, що такі кошти йдуть не в кишені російським власникам, а спрямовуються виключно на виплати вкладникам», — заявили у ФГВФО.

Там зазначили, що наразі у судах розглядають справу про закриття кримінальної справи щодо невнесення до декларації одного з фінансових поручителів за кредитом у 280 мільйонів доларів інформації про таке поручительство. За даними видання «Економічна правда», мова йде про заступника голови комітету Ради з питань фінансової політики Дениса Дзензерського.

«На сьогодні ж склалась ситуація, коли фінансовий поручитель, ігноруючи судові рішення про стягнення боргу на користь банку, не повертає кредитні кошти», — додають у Фонді.

Там зазначають, що від того, скільки грошей Фонд зможе стягнути з боржників перед «ВТБ» банком залежить отримання компенсації вкладниками збанкрутілого російського банку.

27 листопада Національний банк України визнав «ВТБ банк» в Україні неплатоспроможним.

28 листопада Фонд гарантування ввів до збанкрутілого банку тимчасову адміністрацію та почав процес розрахунку з вкладниками.

Нагадаємо, що 12 вересня стало відомо, що Київський апеляційний суд наклав арешт на акції українських «дочок» російських банків «ВТБ», «Промінвестбанк» та «Сбербанк» для виконання рішення Гаазького арбітражу за позовом колишнього голови ПриватБанку та інших українських компаній, що втратили активи внаслідок анексії Криму.

Після цього російський державний «Внешэкономбанк» направив позов проти України до Стокгольмського арбітражу через «експропріацію» активів.

Також зазначається, що російські державні банки оскаржують рішення Київського суду у Верховному суді України.

Нагадаємо, що Третейський суд у Гаазі зобов'язав Російську Федерацію відшкодувати низці українських компаній збитки за анексію Криму. Зокрема, мова йшла про суму у 159 мільйонів доларів.

Нагадаємо, «ВТБ» запровадили комісію на зняття готівки 6 листопада 2018 року через проблеми з платоспроможністю. Зокрема, банк не може продати активи, передані йому у заставу, через рішення українського суду про їхню заморозку.

Як повідомлялося, суд дозволив стягнути з російських банків компенсацію за втрачені в Криму активи.

Росію визнали відповідальною за порушення прав українських інвесторів, починаючи з 21 березня 2014 року, коли Володимир Путін підписав указ про анексію Криму.

Позов проти Росії подавали 18 українських компаній, а також одна фізична особа.

Поділитись: