Захід відвідали кілька десятків людей.

У Львові в межах Форуму видавців-2018 провели письменницький марафон на підтримку політв’язня Кремля Олега Сенцова, який голодує 133-й день. Українські й закордонні письменники, правозахисники та журналісти прочитали власні тексти й тексти Олега Сенцова.

Про це повідомляє кореспондентка Громадського.

Марафон організували у центрі міста біля Ратуші — на її будівлі вивісили великий банер на підтримку Сенцова. Захід відвідали кілька десятків людей. Учасники марафону прийшли з плакатами #SaveSentsov.


Фото: Анна Цигима/ Громадське

На акцію з анексованого Криму приїхали мати та племінниця іншого політв’язня Кремля Олександра Кольченка.

«Такі акції потрібні, я дуже вдячна організаторам, усім, хто бере участь та прийшов підтримати. Це — один з методів боротьби для звільнення політв’язнів. Я сподіваюся, що Олег та мій син, і інші політв’язні повернуться на територію України», — сказала в коментарі Громадському мама Олександра Кольченка Лариса та додала, що Сашку вдалося нещодавно через правозахисників передати ліки.


Мати Сашка Кольченка Лариса та племінниця Настя Кольченко Фото: Ангеліна Карякіна/ Громадське

«Мені дуже важко тут стояти, аби не заплакати», — каже племінниця Кольченка, Настя Кольченко.

Українська журналістка та правозахисниця Лариса Денисенко виступила на марафоні та прочитала уривок з оповідання Сенцова «Школа».

«Я раджу всім почитати бодай початок і кінець цього оповідання. Там дуже багато пояснень того, яким він є. І того, яким він сформований, на що він піде і на що ніколи не піде», — сказала Громадському Денисенко та додала, що правозахисники, зокрема ПЕН-клуб постійно проводить подібні акції.

«Ми їх проводимо особливо на території свободи слова як «Форум видавців». Ми, і всі люди, які живуть словом, сьогодні виступаємо на захист і підтримку людини, яка теж живе словом і свободою, навіть перебуваючи в ув’язненні», — розповіла Денисенко.

21 вересня правозахисниця Зоя Свєтова провела одиночний пікет під АП Росії з вимогою звільнення Сенцова.

10 вересня сестра Сенцова повідомила, що політв'язень написав заповіт на творчість у разі смерті. Вона також оприлюднила фрагмент листа від Олега Сенцова, у якому він повідомив, що не вірить у повернення до України. Попри це, він заявив, що не буде припиняти голодування.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Сенцов сподівається на звільнення, однак надії все менше — адвокат політв’язня

Адвокат Сенцова також повідомив Громадському, що стан українського режисера стабільний, хоча співробітники російської колонії стурбовані його здоров’ям. Сенцова намагаються «переломити», аби той припинив голодування. Дінзе наголосив, що це не можна назвати тиском, однак це схоже на монотонні вмовляння, які відбуваються щодня.

8 серпня сестра політв'язня Наталя Каплан повідомила, що стан Сенцова важкий: він не може ходити, також йому не передають листи. 

Раніше президент України Петро Порошенко назвав Сенцова символом нескореності для всього світу, вітаючи громадян з Днем українського кіно.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: За Сенцовим треба відправляти медичний літак — сестра

Мати Олега Сенцова Людмила написала Путіну клопотання про помилуванняЧитайте повний текст звернення Людмили Сенцової про помилування. В Адміністрації президента РФ заявили, що для помилування Сенцов має сам написати прохання Путіну.

13 липня опубліковано відео з Сенцовим, записане у 18-й день його голодування. Це перші за 2 роки кадри з Сенцовим в ув'язненні.

МЗС України закликало партнерів посилити тиск на Росію для звільнення Сенцова.

Політв'язень Олег Сенцов, незаконно засуджений в РФ до 20 років колонії, 14 травня 2018 року оголосив голодування. Сенцов вимагає звільнення всіх українців-політв'язнів Кремля. 28 травня Сенцов погодився на підтримуючу терапію.

#FreeSentsov: Читайте усі заяви та новини стосовно Сенцова.

Він почав голодувати перед Чемпіонатом світу з футболу, який відбувся в Росії, щоб привернути увагу якомога більшої кількості людей. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Місто, куди немає дороги: фоторепортаж з Лабитнангі, де утримують Олега Сенцова

5 липня в колонії «Білий ведмідь» в Лабитнангі на  короткостроковому побаченні з Сенцовим побувала його сестра Наталя Каплан. Це була перша зустріч за 3 роки. Вони проговорили дві години.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: «Страшно, що можу його не побачити взагалі», — мама Олега Сенцова

Українського режисера Олега Сенцова та активіста Олександра Кольченка затримали в Криму 10 травня 2014 року. Їх звинуватили в підготовці терактів, засудивши Кольченка до 10, а Сенцова — до 20 років позбавлення волі. Разом з ними також затримали Геннадія Афанасьєва та Олексія Чирнія. Афанасьєва у 2016-му році обміняли, Чирній надалі перебуває у колонії у місті Шахти Ростовської області.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: «Етапом через пів-Землі: історія ув'язнення Сенцова і Кольченка» — документальний фільм Громадського.

В Росії та в анексованому Криму утримують 64 українських політв'язня, 27 з яких перебувають на території Росії.

58 — затримані у Криму чи у справах, пов'язаних з Кримом. Ці цифри не враховують в'язнів, що утримуються на території самоназваних республік.

Поділитись: