Франція передала Україні ще два гелікоптери Airbus. Вони охоронятимуть кордон із Білоруссю

Франція передала Україні ще два гелікоптери Airbus
Франція передала Україні ще два гелікоптери AirbusМіністерство внутрішніх справ

Україна отримала два нові гелікоптери компанії Airbus у межах контракту з Францією. Вони нестимуть службу на ділянці кордону з Білоруссю.

Про це повідомляють Державна прикордонна служба та Міністерство внутрішніх справ.

З початку 2020 року українські прикордонники вже отримали два такі гелікоптери, проте вони були гірше укомплектовані. Ці гвинтокрили оснащені супутниковими передавачами, гучномовцями, системами цифрового зв'язку, камерами з високою роздільною здатністю та аварійним спорядженням для плавання.

Як розповів заступник міністра внутрішніх справ Сергій Гончаров, обладнання цих гелікоптерів дозволяє вдень та вночі контролювати багато кілометрів кордону завдяки спеціалізованим камерам та пошуковому прожектору. Відео з камер можна відразу передавати в наземний командний пункт.

Українські прикордонники у межах контракту мають отримати 24 нові вертольоти Н125 компанії Airbus Helicopter. А загалом Україні мають передати 55 таких гелікоптерів, із яких понад 15 ми вже отримали.

Що відбувається на кордоні Білорусі?

Самопроголошений президент Білорусі Олександр Лукашенко ще наприкінці травня у відповідь на санкції ЄС заявив, що перестане стримувати рух мігрантів через свою країну.

З того часу ситуація з мігрантами до Європи загострилася, а низка сусідніх із Білоруссю країн (ПольщаЛитваЛатвія) оголосили про будівництво парканів, щоб хоч якось стримати людей.

Ситуація на білоруському кордоні загострилася з початку листопада. 8 листопада в Польщі повідомили про «найбільшу спробу силового проникнення» мігрантів до країни.

Мігранти прориваються через кордон, застосовуючи каміння, сльозогінний газ, лазери та стробоскопи. У прикордонній службі Польщі впевнені, що ними мігрантів забезпечують білоруси.

18 листопада тисячі мігрантів покинули стихійний табір біля білоруського пункту пропуску Брузгі (з польського боку — Кузьниця) через погіршення погоди. Їх перевели у спеціальний логістичний центр. Однак польські прикордонники вважають, що мігранти продовжать проривати кордон, але в інших місцях.

За даними РНБО, міграційна криза може зачепити й Україну, оскільки на території Білорусі перебувають 16 тисяч мігрантів.