У французькому уряді заявили, що планують вмовити США погодити відкриття кредитної лінії для Ірану у розмірі 15 мільярдів доларів. Так у країн сподіваються вмовити Іран дотримуватися ядерної угоди 2015 року.

Про це повідомляє Reuters з посиланням на власну джерела.

Голова МЗС Франції Жан-Ів Ле Дріан повідомив, що переговори про кредит Ірану все ще тривають, а ключове значення у них матиме згоди США, яка суперечитиме політиці країни щодо «максимального тиску на владу Ірану».

Так, раніше США посилили санкції проти Ірану, заборонивши купувати у країни нафту.

Ще однією підставою надання коштів Ірану у Франції називають необхідність проведення переговорів про безпеку у Пеській затоці.

Реакції на таку пропозиції зі сторони США наразі немає.

Раніше видання The Wall Street Journal повідомляло, що європейські дипломати підтрималипрезидента Франції Еммануеля Макрона, який запропонував дозволити Ірану протягом обмеженого періоду часу продавати нафту. В обмін на це, за задумом Парижа, Тегеран повинен повернутися до дотримання ядерної угоди.

У 2015 році Іран та шість світових держав (Велика Британія, Китай, США, Франція, Німеччина та Росія) підписали Спільний всеосяжний план дій. Угода передбачала в обмін на зняття санкцій відмову Ірану від ядерної програми.

Проте у своїй передвиборчій програмі президент США Дональд Трамп обіцяв протидіяти зміцненню Ірану як головного, на його думку, спонсора ісламського тероризму. 13 жовтня 2017 року він виклав більш жорстку стратегію Вашингтона по відношенню до Тегерану, згідно з якою США мають намір протистояти його «дестабілізуючому впливу».

8 травня 2018 року Трамп заявив, що Сполучені Штати вийдуть з угоди щодо іранської ядерної програми й відновлять санкції проти Ірану. Іран назвав вихід США з ядерної програми «незаконним».

У листопаді 2018 року старі санкції проти Ірану, що включають заборону на закупівлю нафти, відновлені в повному обсязі. Сполучені Штати надали деяким країнам тимчасові дозволи на закупівлі нафти в Ірану (дійсні до травня 2019 року). 22 квітня 2019 року американська адміністрація оголосила, що не буде продовжувати терміни дії цих винятків.

Поділитись: