Дипломати ЄС підтримали пропозицію Франції дозволити Ірану продавати нафту — WSJ
Європейські дипломати підтримали президента Франції Еммануеля Макрона, який запропонував дозволити Ірану протягом обмеженого періоду часу продавати нафту. В обмін на це, за задумом Парижа, Тегеран повинен повернутися до дотримання ядерної угоди.
Як повідомляє The Wall Street Journal із посиланням на джерела, варіант угоди з Іраном дозволить йому продавати не менше 700 тисяч барелів нафти щодня. Це більш ніж удвічі перевищує його поточний обсяг експорту. Крім цього планується виділити Ірану кредитну лінію на суму близько $ 15 млрд, щоб він міг використовувати тверду валюту для обходу введених проти нього санкцій США.
Газета пише, що глава МЗС Ірану Джавад Заріф назвав пропозицію Еммануеля Макрона «продуктивною». Як очікується, іранські чиновники найближчим часом відвідають Францію, аби продовжити роботу за умовами угоди.
Як уточнює WSJ, поки не ясно, як до ініціативи Парижа відноситься Вашингтон. Високопоставлений представник адміністрації американського президента Дональда Трампа заявив, що європейці «відчайдушно намагаються врятувати жахливу угоду (Спільний всеосяжний план дій — ред.)».
«Президент чітко дав зрозуміти: Іран не отримає відчутних економічних зисків від Сполучених Штатів за повернення до абсолютно неадекватної угоди», — стверджує чиновник.
У Білому домі США і Держдепартаменті поки ніяк не прокоментували інформацію.
У 2015 році Іран та шість світових держав (Велика Британія, Китай, США, Франція, Німеччина та Росія) підписали Спільний всеосяжний план дій. Угода передбачала в обмін на зняття санкцій відмову Ірану від ядерної програми.
Проте у своїй передвиборчій програмі президент США Дональд Трамп обіцяв протидіяти зміцненню Ірану як головного, на його думку, спонсора ісламського тероризму. 13 жовтня 2017 року він виклав більш жорстку стратегію Вашингтона по відношенню до Тегерану, згідно з якою США мають намір протистояти його «дестабілізуючому впливу».
8 травня 2018 року Трамп заявив, що Сполучені Штати вийдуть з угоди щодо іранської ядерної програми й відновлять санкції проти Ірану. Іран назвав вихід США з ядерної програми «незаконним».
У листопаді 2018 року старі санкції проти Ірану, що включають заборону на закупівлю нафти, відновлені в повному обсязі. Сполучені Штати надали деяким країнам тимчасові дозволи на закупівлі нафти в Ірану (дійсні до травня 2019 року). 22 квітня 2019 року американська адміністрація оголосила, що не буде продовжувати терміни дії цих винятків.
- Поділитися: