Франція може підтримати резолюцію ЄС, яка поширить дію Третього енергетичного пакета законів ЄС на морські газопроводи, зокрема «Північний потік-2», що ускладнить його експлуатацію РФ.

Про це повідомляє німецьке видання Süddeutsche Zeitung з посиланням на власні джерела.

У разі ухвалення відповідної постанови ЄС російський Газпром більше не зможе продавати газ через морські газопроводи — «Північний потік-1 та 2», а також «Турецький потік». Це ускладнить реалізацію цих проектів та зменшить економічну вигоду, яку очікували отримати у РФ.

Відповідне рішення винесла на голосування ЄС Румунія, яка наразі головує у ЄС. Попередні країни — Австрія та Болгарія — виступали проти цього, адже підтримують будівництво російських газопроводів в обхід України. Так само підтримує будівництво «Північного потоку-2» Німеччина.

Для набуття чинності рішення необхідно щонайменше 16 голосів з 28. Ранеш у Німеччині очікували, що проти поширення європейського законодавства на російські газопроводи виступить і Франція.

«Ми не хочемо посилювати залежність від Росії та одночасно з цим завдавати збитків таким країнам ЄС, як Польща та Словаччина», — повідомило джерело Süddeutsche Zeitung у французькому уряді.

Зазначимо, що мова йде про ухвалення рішення Європарламенту про поширення дії Третього енергопакету ЄС на російські газопроводи. Ця директива передбачає відділення функцій постачання газу від його видобутку.

Тобто, у разі його ухвалення, Росія мусила б дозволити постачати газ через свої морські газопроводи іншим постачальникам та втратила б контроль над ними. У разі відмови проводити таку реформу, європейським країнам заборонили б купувати російський газ, що постачається російськими газопроводами.

Раніше повідомлялось, що Газпром збудував уже 600 кілометрів «Північного потоку-2» та завершив роботи у територіальних водах Німеччини.

Наразі Газпром отримав дозволи на будівництво «Північного потоку-2» у майже всіх країнах, через води та територію яких планують прокладати трубопровід, зокрема у Росії, Фінляндії, Швеції та Німеччині. Водночас, єдиною країною, яка поки не надала Газпрому дозвіл на спорудження газопроводу є Данія.

12 грудня Європарламент ухвалив резолюцію, яка засуджує спорудження«Північного потоку-2». Також 12 грудня у Конгресі США ухвалили резолюцію проти завершення будівництва «Північного потоку-2».

Північний потік-2, або Nord Stream-2 є другою гілкою проекту «Північний потік», націленого на постачання російського газу до ЄС в обхід України та східних держав-членів Євросоюзу. Перша гілка (Nord Stream-1) функціонує від 2011 — 2012 років. Друга гілка мала дозволити Газпрому постачати російський газ до ЄС без використання української газотранспортної системи.

Нагадаємо, Німеччина дозволила прокласти «Північний потік-2» на своїй території. США попередили Німеччину про санкції через газопровід «Північний потік-2».

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Чому «Північний потік-2» небезпечний — інтерв’ю з експертом Михайлом Гончаром

Зазначимо, що транзит російського газу через газотранспортну систему України є однією з найбільших статей експорту українських послуг та приносить Україні щороку близько 3 мільярдів доларів.

Втрата Україною транзиту означатиме втрату значної частини валютної виручки.

Поділитись: