Палата представників Конгресу США ухвалила резолюцію, у якій виступила проти завершення будівництва російського газопроводу «Північний потік-2».

Документ закликає уряди європейських держав відмовитися від цього проекту. У резолюції висловлюється підтримка запровадженню санкцій щодо зазначеного газопроводу.

Конгресмени закликали президента США використати всі наявні інструменти, щоб підтримати енергетичну безпеку Європи, зменшивши її залежність від російських енергоносіїв.

Раніше у Держдепі США заявили, що Європа повинна відмовитися від «Північного потоку-2» через ситуацію в Керченській протоці.

Nord Stream-2 є другою гілкою проекту «Північний потік», націленого на постачання російського газу до ЄС в обхід України та східних держав-членів Євросоюзу. Перша гілка (Nord Stream-1) функціонує від 2011 — 2012 років. Друга гілка може дозволити Газпрому постачати російський газ до ЄС без використання української газотранспортної системи.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Загроза Північного Потоку-2 для Європи та України

Нагадаємо, Німеччина дозволила прокласти «Північний потік-2» на своїй території. США попередили Німеччину про санкції через газопровід «Північний потік-2». Також Фінляндія дозволила будівництво газопроводу «Північний потік-2» у своїх економічних зонах.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Чому «Північний потік-2» небезпечний — інтерв’ю з експертом Михайлом Гончаром

Питання будівництва газопроводу канцлерка Німеччини Ангела Меркель обговорила на зустрічі з президентом РФ Володимиром Путіним. Меркель наголосила, що після будівництва газопроводу «Північний потік-2» роль України як транзитної країни повинна зберегтися. Путін заявив, що після запуску російського газопроводу «Північний потік-2», транзит газу через територію України продовжиться у разі, якщо це буде «економічно доцільно».

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Північний потік 2» — суто політичний проект, а не комерційний — Волкер.

Порошенко назвав прихильників будівництва нового російського газопроводу «спільниками РФ» і заявив, що «Північний потік-2» монополізує постачання газу до ЄС із боку Росії. Також президент України домовився із заступником держсекретаря США Мітчелом про спільні дії з протидії будівництву «Північного потоку-2».

Поділитись: