Світ

Франція має докази, що за хімічною атакою в Сирії стоїть режим Асада — Макрон

12 квітня, 2018 16:04
Світ/Франція має докази, що за хімічною атакою в Сирії стоїть режим Асада — Макрон
Зберегти
Вигляд
Франція має докази того, що режим президента Сирії Башара Асада використовував хімічну зброю у Сирії проти цивільного населення.

Франція має докази того, що режим президента Сирії Башара Асада використовував хімічну зброю у Сирії проти цивільного населення.

Про це заявив президент Франції Еммануель Макрон, передає Le Figaro.

Він також стверджує, що постійно перебуває у контакті з президентом США Дональдом Трампом щодо ситуації в Сирії і можливої військової відповіді на дії сирійського режиму.

«Ми ухвалимо рішення, коли будемо вважати його найбільш корисним та ефективним», — додав Макрон.

Раніше Макрон заявив, що найближчим часом прийме рішення щодо військового удару по Сирії.

8 квітня здійснена хіматака на контрольоване повстанцями місто Дума у Східній Гуті, внаслідок якої загинуло щонайменше 70 осіб.

Волонтерська рятувальна служба «Білі шоломи» заявила, що внаслідок хімічної атаки постраждали понад 1000 людей і вже підтвердили 70 смертей.

Пізніше Всесвітня організація охорони здоров'я повідомила, що симптоми 500 пацієнтів, госпіталізованих після бомбардування в сирійському місті Дума, свідчать про хімічне отруєння.

9 квітня Організація із заборони хімічної зброї розпочала розслідування атаки в Сирії.

10 квітня уряд Сирії запропонував Організації із заборони хімічної зброї (ОЗХЗ) направити команду спостерігачів для розслідування обвинувачень у проведенні хімічної атаки в місті Дума.

Постійна представниця США в ООН Ніккі Гейлі заявила, що «на руках російського режиму є кров сирійських дітей».

Постійні представники Франції та Великої Британії при ООН Франсуа Делатр і Карен Пірс на екстреному засіданні Ради безпеки заявили про відповідальність Росії та Ірану за останню хімічну атаку в сирійському місті Дума.

Дональд Трамп заявив що ухвалить рішення протягом доби про те, чи застосувати військову силу проти влади Сирії у зв'язку із застосуванням хімічної зброї в місті Дума. 

Росія заблокувала в Раді Безпеки ООН проект резолюції США про створення нового механізму розслідування хімічних атак в Сирії.

Президент США Дональд Трамп 11 квітня опублікував повідомлення у Twitter, в якому порадив Росії «готуватися до нових та розумних» американських ракет у Сирії.

У російському МЗС відреагували на заяву Трампа про «розумні» ракети в Сирії та заявили, що ракети «слід запускати в бік терористів». 

Французьке видання Le Figaro повідомило, що після погрози Трампа у Сирії евакуювали головний штаб армії Асада.

Також Трамп назвав президента Сирії Башара Асада «твариною», коментуючи хімічну атаку в сирійському місті Дума. 

ВВС з посиланням на поінформовані джерела повідомляло, що Тереза Мей готова підтримати військові дії проти уряду в Сирії без попереднього схвалення британського парламенту.

Пов`язані новини