Федеральна служба безпеки Росії підтвердила, що відкривала вогонь і згодом захопила українські кораблі у Керченській протоці біля анексованого Криму. Про це з посиланням на ФСБ Росії повідомляє російське агентство «Интерфакс».

У ФСБ заявляють, що три українських військових корабля здійснили «спробу незаконного маневрування в територіальних водах РФ».

«Судна ВМС України «Бердянськ», «Нікополь», «Яни Капу», які порушили вранці державний кордон Росії, о 19:00 25 листопада здійснили чергову спробу незаконних дій в межах територіального моря РФ», — йдеться у повідомленні.

Зазначається, що катери не регували на заклики про негайне зупинення і «здійснювали небезпечне маневрування».

У ФСБ наголосили, що «з метою примусової зупинки українських військових кораблів застосована зброя».

За даними силовиків РФ, поранення унаслідок атаки дістали троє українських військоивих. Водночас, за даними ВМС, шестеро українських військових моряків дістали поранення.

«В результаті в територіальних водах РФ в Чорному морі всі три судна ВМС України були затримані. Трьом пораненим військовослужбовцям ЗС України надано медичну допомогу. Загрози їхньому життю немає» — зазначили у ФСБ.

Наголошується, що «за фактом порушення державного кордону РФ» порушено кримінальну справу.

Нагадаємо, зранку 25 листопада українські кораблі та рейдовий буксир планово вийшли з порту Одеси до порту Маріуполя. Під час цього завдання російське судно протаранило український буксир та пошкодило його. З екіпажу ніхто не постраждав.

Зі свого боку Росія заявила, що українські кораблі нібито порушили територіальні води Росії і увійшли в закриту акваторію. Крім того, Україна нібито не подала заявку на проходження Керченської протоки

Українські кораблі почали виходити з Керченської протоки, але російські кораблі переслідували їх та погрожували застосувати зброю.

У результаті російські катери атакували український корабель, унаслідок чого один член екіпажу дістав поранення. Йшлося про катер «Бердянськ». Згодом російські судна захопили українські кораблі біля Керченської протоки. За останніми даними, шестеро українських військових моряків дістали поранення.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ РФ захопила військові катери України у Керченській протоці (ОНЛАЙН)

Поділитись: