Екіпаж українського рейдового буксиру не постраждав від тарану російським кораблем. Про це Громадському повідомив прес-секретар ВМС ЗСУ Олег Чалик.

Де саме це сталося — у ВМС не повідомили, «адже процес триває». Однак прес-секретар наголосив, що українські кораблі йшли з порту Одеси до порту Маріуполя. І попри дії Росії, військові України продовжили своє завдання.

За словами Чалика, Україна попереджала РФ про цей плановий перехід, тому дії Росії є порушенням конвенції з морського права і договору про співробітництво щодо використання Азовського моря і Керченської протоки.

Зранку 25 листопада українські кораблі та рейдовий буксир планово йшли з порту Одеси до порту Маріуполя. Під час цього завдання російське судно протаранило український буксир та пошкодило його. З екіпажу ніхто не постраждав.

Зі свого боку Росія заявила, що українські кораблі нібито порушили територіальні води Росії і увійшли в закриту акваторію. Крім того, Україна нібито не подала заявку на проходження Керченської протоки.

Зазначимо, наприкінці липня Росія збільшила свою активність в Азовському морі та почала затримувати іноземні судна при проході Керченської протоки.

Україна звинуватила РФ у маніпулюванні угодою про Азовське море.

25 жовтня Європарламент схвалив проект резолюції, який передбачає посилення санкцій проти Росії у разі загострення ситуації в Азовському морі. Окрім того, проект пропонує призначити «спецпосланця по Криму і Донбасу», який буде займатись станом справ у регіоні.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Загострення в Азовському морі

У серпні президент України Петро Порошенко доручив підготувати засідання Ради нацбезпеки та оборони для розгляду дій Росії в Азовському морі, зокрема затримки та перевірки суден Росією.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Чи існує морська блокада Азову?

Поділитись: