Два українських судна та буксир за наказом командування почали вихід з Керченської протоки у напрямку Чорного моря. Росіяни вимагають зупинитися під загрозою застосування зброї.

Про це повідомили в прес-службі Військово-морських сил України.

«Після початку руху на вихід корабельної групи ВМС ЗС України з Керченської протоки російські кораблі та катери розпочали переслідування та в ультимативній формі вимагають зупинитися під загрозою застосування зброї», — йдеться у повідомленні.

Також у ВМС наголосили, що «з’явилася інформація» про перекидання російського спецназу на російський прикордонний корабель «Дон» з метою спроби абордажу.

«Не зважаючи на погрози й провокації, катери українських ВМС продовжують виконання поставленого завдання», — підкреслила прес-служба.

В коментарі Громадському речник ВМС Олег Чалик пояснив, що українські судна виходять з Керченської протоки в напрямку Чорного моря, тобто пройти протоку в напрямку Азовського моря їм не вдалося. Куди саме вони попрямують далі, він говорити відмовився.

Зранку 25 листопада українські кораблі та рейдовий буксир планово йшли з порту Одеси до порту Маріуполя. Під час цього завдання російське судно протаранило український буксир та пошкодило його. З екіпажу ніхто не постраждав.

Зі свого боку Росія заявила, що українські кораблі нібито порушили територіальні води Росії і увійшли в закриту акваторію. Крім того, Україна нібито не подала заявку на проходження Керченської протоки

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Росія не пускає українські військові катери в Азовське море: детально про провокацію у Керченській протоці

23 вересня 2018 року два кораблі ВМС України — пошуково-рятувальне судно A500 «Донбас» та морський буксир A830 «Корець» — пройшли Керченську протоку і увійшли до акваторії Азовського моря. Ці судна використають для формування бази ВМС у Бердянську. Тоді російські кораблі почали супроводжувати українські судна, які увійшли до так званої «виняткової економічної зони РФ» біля анексованого Криму.

Уряд України анонсував створення військової бази Військово-морських сил України на Азовському морі через дії Росії у регіоні.

Зазначимо, наприкінці липня Росія збільшила свою активність в Азовському морі та почала затримувати іноземні судна при проході Керченської протоки.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Загострення в Азовському морі

Поділитись: