Гаваї стали 26-м за рахунком американським штатом, який послабив закони щодо марихуани. Прийнятий 9 липня закон скасовує кримінальну відповідальність за зберігання до 3 грамів конопель.

Законодавчі збори штату схвалили відповідний законопроект ще в травні і передали його на затвердження губернатору Девіду Ігею. Губернатор законопроект не підписав, але і не наклав на нього вето, тому 9 липня законопроект автоматично став законом.

Закон набере чинності 11 січня 2020 року, і тоді за зберігання до 3 грамів марихуани громадяни штату повинні заплатити лише штраф у розмірі 130 доларів. До цього часу зберігання марихуани буде залишатися кримінальним злочином, який карається позбавленням волі до 30 днів і штрафом в розмірі до 1 тисячі доларів. 

Нагадаємо, за даними опитування групи «Рейтинг», понад половина українців повністю або певною мірою підтримують можливу легалізацію медичної марихуани для полегшення болю у хворих пацієнтів.

  • Проект закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо забезпечення фундаментального права особи на життя», який стосується легалізації медичного канабісу зареєстрували 20 травня. Петицію мали розглянути на першому пленарному засіданні Ради після дня реєстрації. Її включили до порядку денного, але ані 28, ані 30 травня черга до проекту закону №10313 не дійшла.
  • 15 травня комітет Верховної Ради з питань прав людини, нацменшин і міжнаціональних відносин одноголосно підтримав законопроект про використання марихуани в медичних цілях.
  • Очільниця Міністерства охорони здоров'я Уляна Супрун підтримала петицію і закликала сприяти легалізації медичного канабісу.
  • 6 червня під Радою влаштували мітинг із вимогою розглянути законопроект про легалізацію медичного канабісу.
  • 15 червня біля будівлі Верховної Ради влаштували акцію за легалізацію медичної марихуани «Закон — медичному канабісу».


Поділитись: