GayRussia подала до суду на «Новую газету» після статей про геїв в Чечні

19 квітня, 2017 13:43
default/GayRussia подала до суду на «Новую газету» після статей про геїв в Чечні
Зберегти
Вигляд
Активісти правозахисного проекту GayRussia та організатори ЛГБТ-акцій на Кавказі подали позов про захист репутації проти «Новой газеты» через матеріали про переслідування геїв Чечні.

Активісти правозахисного проекту GayRussia та організатори ЛГБТ-акцій на Кавказі подали позов про захист репутації проти «Новой газеты» через матеріали про переслідування геїв Чечні.

Про це повідомив TJournal засновник проекту Микола Алексєєв.

У поданому до Басманного суду Москви позові активісти вимагають спростувати твердження з матеріалів видання про те, що до переслідування геїв привела спроба GayRussia провести масові акції в Чечні.

Крім того, заявники мають намір домагатися компенсації моральної шкоди в розмірі одного мільйона рублів, щоб потім передати ці гроші на благодійність в Чечні.

Алексєєв також написав, що має намір звернутися до Слідчого комітету для порушення кримінальної справи за статтею про наклеп.

«Новая газета» поки офіційно не прокоментувала претензії GayRussia.

1 квітня «Новая газета» повідомляла, що протягом останніх тижнів в Чечні було затримано більше сотні чоловіків, яких силовики запідозрили в гомосексуальності.

В коментарі Громадському редакторка відділу спецпроектів видання «Новая газета» Олена Мілашина навела дані про те, що у Чечні під час «зачисток» ЛГБТ-спільноти, влаштованих силовиками, було вбито близько 30 чоловіків.

Крім того, Громадське публікувало на засадах партнерства матеріал видання «Новая газета» про дві хвилі репресій щодо гомосексуалів у Чечні, причетність  до них перших осіб республіки, а також інтерв’ю тих, хто вижив.

Муфтій Чечні пообіцяв журналістам «Новой газеты» «відплату Аллаха». А на зборах в мечеті Грозного закликали до розправи над журналістами. Також влада Чечні запропонувала «Новой газете» вибачитися перед чеченцями.

Підписуйтесь на наш канал в Telegram

Більше про:
# ЛГБТ
# позов
Пов`язані новини