На тристоронніх переговорах про транзит російського газу після 2019 року, російська сторона повідомила, що відмовляється сплачувати 2,7 мільярда доларів боргів за рішення Стокгольмського арбітражу. Зокрема, у компанії пропонують укласти «мирову» угоду з Нафтогазом.

«Газпром продовжив фактично шантаж: справжні переговори по транзиту можуть бути тільки після «відновлення балансу у стосунках між Нафтогазом та Газпромом». За думкою Газпрому це може статися або у разі відміни рішень Стокгольмського арбітражу в апеляційному суді, або у разі «мирової угоди» між Нафтогазом та Газпромом», — повідомив комерційний директор Нафтогазу Юрій Вітренко.

За його словами, відмова від виконання рішень Стокгольмського арбітражу стала однією з умов Газпрому щодо продовження чинних контрактів про транзит газу після 2019 року.

Нагадаємо, що 21 січня на тристоронніх переговорах між Україною, Росією та ЄС щодо транзиту газу, російська сторона повідомила, що готова продовжити чинні контракти про транзит після 2019 року.

Напередодні переговорів у Нафтогазі повідомили, що готові знизити суму позивних вимог проти Газпрому до Стокгольмського арбітражу з майже 12 мільярдів доларів до 2 мільярдів доларів у тому разі, якщо російська сторона погодиться укласти новий договір про транзит газу після 2019 року.

Наразі Україна та Росія намагаються укласти новий контракт про транзит газу до Європи. Чинний контракт закінчується 31 грудня 2019 року.

Нафтогаз судиться з Газпромом від 2014 року щодо двох великих питань: ціни на російський природний газ і транзит.

22 грудня 2017-го Нафтогаз заявив, що виграв арбітраж проти російського Газпрому у справі про постачання газу. Також Нафтогаз домігся зменшення майбутніх обов'язкових річних обсягів у понад 10 разів відповідно до його фактичних потреб в імпорті газу.

28 лютого Стокгольмський арбітраж задовольнив вимоги Нафтогазу до Газпрому за позовом на транзит газу на суму 4,673 мільярда доларів США. Таким чином, за результатами двох арбітражів між компаніями на поставку і транзит газу Газпром повинен доплатити НАК Нафтогаз 2,56 мільярда доларів. Через пеню сума боргу Газпрому перевищила 2,7 мільярда доларів.

Поділитись: