Дочірня компанія Газпрому Nord Stream 2 AG планує завершити будівництво морського газопроводу «Північний потік-2» у водах Швеції у жовтні 2019 року.

Про це повідомляє прес-служба компанії.

Зазначається, що першу гілку газопроводу у шведських водах уже завершили. Другу гілку планують відновити будувати 1 вересня. Довжина шведської ділянки «Північного потоку-2» складає 510 кілометрів, а довжина всього газопроводу — понад 1200 кілометрів.

У Газпромі додають, що наразі збудували вже 1700 кілометрів «Північного потоку-2» (якщо рахувати кожну нитку газопроводу окремо. Тобто, наразі газогін в обхід України готовий на 69%.

Зазначимо, що наразі Газпром досі не отримав дозволу на прокладання «Північного потоку-2» у водах Данії, через що, швидше за все, запуск газопроводу відбудеться зі значним запізненням.

Нагадаємо, що напередодні парламентський комітет ОБСЄ ухвалив резолюцію протиросійських трубопроводів «Північний потік-2» та «Турецький потік».

Зазначимо, що наразі російський газ до Європи постачається через газотранспортну систему України в межах контракту, який завершується 31 грудня 2019 року. Нового контракту на транзит Україна та Росія досі не уклали. Послуги транзиту російського газу до ЄС щороку приносять Україні по 3 мільярди доларів.

Росія прагне відмовитися від послуг українського транзиту. Для цього там будують газопроводи в обхід України: «Північний потік-2» та «Турецький потік». Введення їх в експлуатацію дасть змогу російському Газпрому постачати ті ж обсяги газу до Європи, що й зараз, не використовуючи українські газопроводи.

Водночас наразі Газпром зіткнувся з труднощами щодо побудови «Північного потоку-2», тому майбутнє транзиту газу до ЄС невизначене. Для того, щоб укласти нову угоду про транзит проводяться тристоронні переговори, у яких беруть участь представники України, Росії та Єврокомісії.

Раніше повідомлялось, що «Північний потік-2» наразі готовий вже на 59%.

27 березня повідомлялось, що Данія відмовила Газпрому у прокладанні «Північного потоку-2» у своїх територіальних водах. Тоді на розгляді в уряду Данії перебувало ще 2 альтернативні маршрути прокладання газопроводу.

Північний потік-2, або Nord Stream-2 є другою гілкою проекту «Північний потік», націленого на постачання російського газу до ЄС в обхід України та східних держав-членів Євросоюзу. Перша гілка (Nord Stream-1) функціонує від 2011 — 2012 років. Друга гілка мала дозволити Газпрому постачати російський газ до ЄС без використання української газотранспортної системи.

Нагадаємо, Німеччина дозволила прокласти «Північний потік-2» на своїй території. США попередили Німеччину про санкції через газопровід «Північний потік-2».

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile