«Газпром» призупинив роботу «Північного потоку» на три дні. У Європі переживають, що рф може продовжити обмеження
російська компанія «Газпром» вночі 31 серпня призупинила роботу газопроводу «Північний потік». Перекачування газу не відбуватиметься три дні, однак у Європі переживають, що росія знайде привід для того, щоб і надалі обмежити постачання.
«Газпром» анонсував призупинення роботи трубопроводу 19 серпня. Транзит газу призупиняють із 31 серпня по 2 вересня на час технічного обслуговування ГПА Trent 60 DLE — наразі єдиного робочого газоперекачувального агрегату.
Обслуговування відбуватиметься разом із фахівцями компанії Siemens. Після завершення робіт та за відсутності технічних несправностей агрегату «Газпром» обіцяє відновити транзит газу до рівня 33 мільйонів кубометрів на добу.
Нагадаємо, у липні росія на 10 днів уже призупиняла постачання «Північним потоком» нібито теж через ремонтні роботи.
А за декілька годин до нинішньої зупинки «Північного потоку» «Газпром» заявив, що з 1 вересня припиняє постачання газу французькій компанії Engie SA через проблеми з оплатою. російська компанія каже, що не отримала повної оплати за газ, який поставила в липні. Тож постачання газу зупиняється до моменту отримання коштів.
Газовий тиск
У Європі занепокоєні, що «Газпром» може продовжити обмеження на постачання газу. Як пише Bloomberg, найгіршим сценарієм є те, що Європа повністю залишиться без російського газу, зіштовхнувшись зі швидким похолоданням. Через невелику кількість альтернативних постачань та сплеск попиту на опалення ціни на газ значно зростуть, а це може призвести до соціальних заворушень та поставити під сумнів підтримку України.
У кремлі знімають із себе відповідальність за проблеми з газом у Європі. Там кажуть, що західні санкції є єдиною перешкодою для постачання газу «Північним потоком».
Попри занепокоєння, у Bloomberg вважають, що росія продовжить постачати газ у Європу на певному рівні. Оскільки якщо вона зупинить постачання, то вона втратить одне з основних джерел доходу.
Про роботу «Північного потоку-1»
У червні «Газпром» заявив, що скоротить постачання газу до Німеччини трубопроводом «Північний потік-1» через нібито несвоєчасне проведення ремонтних робіт компанією Siemens. Вона начебто не поставила необхідне для ремонту обладнання, яке обслуговується в Канаді.
Річ у тім, що до Монреаля на ремонт відправили турбіну для «Північного потоку», але вона застрягла там через санкції проти російської нафтової та газової промисловості, які уряд Канади запровадив раніше. Німеччина, яка вже зіткнулася з енергетичною кризою, запропонувала обхідний шлях для турбіни через ФРН.
Україна виступала проти передавання турбіни. Але 10 липня міністр природних ресурсів Канади Джонатан Вілкінсон оголосив, що країна все-таки передасть її. МЗС та Міненергетики України закликали Канаду скасувати це рішення: мовляв, росія може продовжувати постачання газу до Німеччини в повному обсязі й без цієї турбіни, а її передання дозволить кремлю й надалі використовувати енергетику як інструмент гібридної війни проти Європи.
У серпні «Газпром» знову заявив, що повернення газової турбіни до рф неможливе через санкції Заходу, і зараз турбіна «застрягла» в Німеччині. Водночас канцлер Німеччини Олаф Шольц під час огляду турбіни казав, що немає жодних юридичних чи технічних причин або санкцій, які перешкоджають її експорту до росії.
- Поділитися: