Дочірня компанія російського газового монополіста Газпрому, Nord Stream 2, повідомила, що завершує зведення німецької частини газопроводу в обхід України «Північний потік-2», що пролягає дном Балтійського моря.

Там зазначають, що наразі збудували 370 кілометрів газопроводу.

«Роботи ведуться у Швеції, Фінляндії, Німеччині (наземна частина — ред.) та Росії відповідно до виданих національних дозволів», — повідомили у прес-службі компанії.

Зазначається, що компанія направила додаткове судно на будівництво «Північного потоку-2» у водах Фінляндії та починає роботу над частиною газопроводу, що розташована у водах Швеції.

12 грудня Європарламент ухвалив резолюцію, яка засуджує спорудження «Північного потоку-2». Також 12 грудня у Конгресі США ухвалили резолюцію проти завершення будівництва «Північного потоку-2».

Північний потік-2, або Nord Stream-2 є другою гілкою проекту «Північний потік», націленого на постачання російського газу до ЄС в обхід України та східних держав-членів Євросоюзу. Перша гілка (Nord Stream-1) функціонує від 2011 — 2012 років. Друга гілка мала дозволити Газпрому постачати російський газ до ЄС без використання української газотранспортної системи.

Нагадаємо, Німеччина дозволила прокласти «Північний потік-2» на своїй території. США попередили Німеччину про санкції через газопровід «Північний потік-2». Також Фінляндія дозволила будівництво газопроводу «Північний потік-2» у своїх економічних зонах.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Чому «Північний потік-2» небезпечний — інтерв’ю з експертом Михайлом Гончаром

Зазначимо, що транзит російського газу через газотранспортну систему України є однією з найбільших статей експорту українських послуг та приносить Україні щороку декілька мільярдів доларів. Зокрема, у 2018 році доходи від транзиту російського газу перевищили українські витрати на імпорт газу на 0,7 мільярдів доларів.

Втрата Україною транзиту означатиме втрату значної частини валютної виручки.

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile