У 2018 році російський газовий монополіст Газпром поставив на непідконтрольні українському уряду частини Донбасу на 12,8% більше газу, ніж роком раніше.

Про це йдеться у річній фінансовій звітності компанії, передає «Ліга.Бізнес».

Загалом, у 2018 році Газпром поставив на окуповані частини Донбасу 2,73 мільярда кубометрів газу, що на 311 мільйонів кубометрів більше, ніж у 2017 році.

Зазначається, що компанія перестала виставляти Україні рахунок за поставлений на Донбас газ з 2017 року, проте у офіційній звітності зазначає проданий туди газ як проданий до України. Зазначимо, що Україна не закуповує газ напряму у Газпрому.

Напередодні стало відомо, що у Газпромі знайшли заміну звільненим топ-менеджерам, які відповідали за відносини з Україною.

Зазначимо, що наприкінці лютого 2019 року Газпром звільнив заступника голови правління Олександра Медведєва та Голову правління Валерія Голубєва. Обидва менеджери відповідали за відносини з Україною та Нафтогазом, а також були свідками у Стокгольмському арбітражі між російською та українською компаніями.

У Нафтогазі заявили, що звільнення топ-менеджерів Газпрому може свідчити про зміну тактики Газпрому на тристоронніх переговорах щодо продовження транзиту газу через Україну після 2019 року.

Водночас напередодні у рейтинговому агентстві Moody’s зазначили, що позиції Газпрому на тристоронніх переговорах суттєво послабли через відмову Данії погоджувати будівництво «Північного потоку-2» у своїх водах.

Зокрема, там вважають, що газопровід «Північний потік-2» без відсутності дозволу уряду Данії не зможуть здати в експлуатацію вчасно, тобто до 1 січня 2020 року. Зазначимо, що наприкінці 2019 року добігає кінця контракт між Україною та Росією про транзит газу. У Газпромі сподівалися до того часу збудувати обхідний газопровід, щоб постачати газ до Європи в обхід України та висувати політичні вимоги Україні задля продовження транзиту.

Поділитись: