Звільнення топ-менеджерів Газпрому може вплинути на майбутнє переговорів про транзит газу — Нафтогаз
У Нафтогазі повідомляють, що звільнення топ—менеджерів Газпрому з посад може свідчити про те, що компанія змінить тактику проведення переговорів щодо майбутнього транзиту газу через українську газотранспортну систему до ЄС.
«Ми чекаємо, які кадрові рішення будуть у Газпромі, щоб зрозуміти, що це означає для наших відносин у рамках наступної зустрічі, і хто буде з іншого боку столу», — повідомив директор інтегрованого бізнесу Нафтогазу Андрій Фаворов під час енергетичного форуму 26 лютого.
Зазначимо, що Газпром звільнив заступника голови правління Олександра Медведєва та Голову правління Валерія Голубєва. Обидва менеджери відповідали за відносини з Україною та Нафтогазом, а також були свідками у Стокгольмському арбітражі між російською та українською компаніями.
Наступний раунд переговорів між Україною, Росією та ЄС щодо транзиту газу має відбутися у травні 2019 року. До цього часу Газпром має визначитися з кандидатурами нових топ-менеджерів, що відповідатимуть за відносини з Україною.
Нагадаємо, що 21 січня на тристоронніх переговорах між Україною, Росією та ЄС щодо транзиту газу, російська сторона повідомила, що готова продовжити чинні контракти про транзит після 2019 року.
На тристоронніх перемовинах 21 січня в Брюсселі Україна отримала пропозицію щодо можливих об'ємів та термінів контракту на транзит газу після 2019 року й узяла два місяці на обговорення пропозиції.
Напередодні переговорів уНафтогазі повідомили, що готові знизити суму позивних вимог проти Газпрому до Стокгольмського арбітражу з майже 12 мільярдів доларів до 2 мільярдів доларів у тому разі, якщо російська сторона погодиться укласти новий договір про транзит газу після 2019 року.
Наразі Україна та Росія намагаються укласти новий контракт про транзит газу до Європи. Чинний контракт закінчується 31 грудня 2019 року.
Зазначимо, що транзит російського газу через газотранспортну систему України є однією з найбільших статей експорту українських послуг та приносить Україні щороку близько 3 мільярдів доларів.
Втрата Україною транзиту означатиме втрату значної частини валютної виручки.
Росія може відмовитися від українських послуг транзиту після завершення чинного нині контракту — 31 грудня 2019 року. Зокрема, з цією метою Росія будує газопроводи в обхід України — «Північний потік-2» та «Турецький потік».
- Поділитися: