У першому кварталі 2020 року обсяги транзиту російського газу через українську газотранспортну систему зменшилися на 53% проти аналогічного періоду попереднього року.

Такі дані наводить Оператор ГТС України.

Загалом за січень-березень Газпром транспортував через Україну 11,1 мільярда кубометрів газу.

«Обсяги транзиту зменшились фактично в 2 рази порівняно з середнім значенням січня-березня за 2014-2019 роки», — повідомляють у компанії.

Попри те, що обсяги газу, який Газпром перекачав через Україну до Європи були меншими, аніж заплановані у контракті на транзит, Газпрому довелося заплатити за весь обсяг запланованих поставок газу через Україну, з розрахунку того, що за рік Газпром прокачає до Європи 65 мільярдів кубометрів блакитного палива.

«Слід зазначити, що, окрім транзиту з РФ, в першому кварталі цього року почала діяти нова послуга shourt-haul, яка дає можливість замовникам послуг замовляти транзит газу між країнами ЄС через українську ГТС. А в березні Оператор ГТС вже прокачав перші обсяги газу на замовлення відомого німецького енергетичного трейдера по маршруту Угорщина-Словаччина», — додають в ОГТСУ.

30 грудня, за 1 добу до закінчення угоди про транзит газу, Україна та Росія підписали новий контракт на транзит, а також низку інших домовленостей. Серед них, зокрема, відмова Нафтогазу та Газпрому від судових спорів одне проти одного, виплата Газпромом 2,9 мільярда доларів компенсації за рішенням арбітражів та пробачення Україною 7,4 мільярда доларів штрафу за порушення Газпромом антимонопольного законодавства.

Поділитись: