Американська компанія General Electric продала свій бізнес з виробництва локомотивів. Тепер відповідні промислові потужності передали іншій компанії Wabtec Corporation, яка об'єднала їх зі своїми власними заводами.

Відповідну угоду про продаж свого залізничного бізнесу General Electric завершила напередодні.

Зазначається, що контракт на постачання локомотивів «Тризуб» для Укрзалізниці був одним з останніх контрактів, які виконали локомотивобудівні заводи американської компанії.

За даними журналістів «ЦТС», від продажу свого залізничного бізнесу General Electric отримала 2,9 мільярда доларів, а також майже 25% акцій у своєму колишньому підприємстві, що й виробляло локомотиви.

Зазначається, що на залізничних потужностях General Electric працює 27 тисяч працівників у 50 країнах світу. У 2019 році ці підприємства прогнозують отримати 8 мільярдів доларів прибутку.

Рішення про продаж залізничних заводів General Electric ухвалила з метою покращити управління іншими напрямками діяльності, зокрема альтернативною енергетикою, виробництвом авіаційного устаткування, а також енергетичного обладнання.

23 лютого 2018-го Укрзалізниця та американська корпорація General Electric підписали мільярдний контракт. Рамкова угода передбачає модернізацію локомотивів та будівництво нових. Однією з умов угоди є локалізація виробництва локомотивів в Україні: на першому етапі — 10%, пізніше — 40%.

11 вересня в Україну прибув перший локомотив американської компанії General Electric. Пізніше повідомлялось, що нові локомотиви планують використовувати на напрямках до Миколаєва, Маріуполя та Мелітополя.

4 лютого 2019 року в Україну прибули всі 30 придбаних у GE локомотивів.

Зазначимо, що станом на початок січня Укрзалізниця ввела в експлуатацію 15 нових локомотивів «Тризуб» компанії General Electric. Ще 5 локомотивів наразі доукомплектовуються на Крюківському вагонобудівному заводі.

Поділитись: