Генеральний прокурор Сполучених Штатів Америки Вільям Барр виступає проти дачі показань Юридичному комітету Палати представників на закритому засіданні, присвяченому фрагментам, вилученим із оприлюдненої версії доповіді за підсумками розслідування про втручання Росії у вибори, яким керував спецпрокурор Роберт Мюллер.

Як повідомляє Reuters, один із співробітників Конгресу повідомив, що Барр погрожує, що відмовиться від запланованої появи на засіданні комітету.

Голова комітету демократ Джеральд Надлер запропонував, щоб Барр дав публічні свідчення, після чого відбулася закрита частина слухань для обговорення питань конфіденційного характеру. Передбачалося, що в другій частині взяли б участь юристи апарату комітету.

Співробітник Конгресу повідомив, що Бар виступив проти цих умов.

Очікується, що генеральний прокурор виступить в Юридичному комітеті Сенату.

Нагадаємо:

  • Мюллер не знайшов доказів змови президента Дональда Трампа із Росією.
  • Він встановив наявність певних зв’язків із росіянами у 16 людей. які мали стосунок до президентської кампанії Дональда Трампа. Шістьом з них
  • пред'явили обвинувачення в неправдивому свідченні.
  • Екс-главу президентського виборчого штабу Пола Манафорта засудили до 7,5 років в’язниці, а екс-адвоката Трампа Макла Коена — до 3 років ув’язнення.
  • У липні 2018-го обвинувачення пред’явили 12 співробітникам розвідки РФ, які імовірно брали участь у зломі серверів національного комітету Демократичної партії та поширенні отриманих даних через фейкові акаунти й WikiLeaks.
  • Крім того, обвинувачені 13 співробітників російської «фабрики тролів». Серед обвинувачених російський бізнесмен Євген Пригожин, якого вважають керівником цієї «фабрики». За версією обвинувачення, ці росіяни вели у соцмережах кампанію «щоб посіяти ворожнечу в американському суспільстві», їх звинувачують у «змові з метою обдурити США».
  • Путін назвав звинувачення щодо контактів РФ з кампанією Трампа «вигадкою опозиції».

Сполучені Штати почали розслідувати втручання Росії у вибори президента 2016 року після того, як радник кампанії Трампа проговорився австралійському дипломату. Згодом стало відомо, що спецпрокурор Мюллер знайшов докази зв’язку Кремля з Трампомперед його інавгурацією.

Поділитись: