Геращенко про можливу невинуватість підозрюваних у справі Шеремета: «У них є єдина можливість»

Названих підозрюваних у справі вбивства українського журналіста Павла Шеремета від відповідальності «може врятувати» визнання судом того, що деякі докази у цій справі не можна було використовувати.

Про це заявив заступник міністра внутрішніх справ Антон Геращенко в етері нашої програми «Мокрик По Живому».

На питання, чи припускає Геращенко, що ці люди можуть бути невинуватими, він відповів: «У них є єдина можливість, якщо суд під тиском, який вони розвивають, визнає якісь докази тими, які не можна використовувати. Оце їхня надія».

Тим не менш, на думку Геращенка, у слідства були всі права пред’являти їм підозру. За його словами, справу «не вішали на першого зустрічного».

Він також наголосив, що немає жодного «політичного тиску» у цій справі, адже представники МВС завжди називають Андрія Антоненкя, Юлію Кузьменко та Яну Дугарь саме «підозрюваними у можливому вбивстві Шеремета», а не «вбивцями».

Що відомо у справі про вбивство Шеремета?

Розслідування убивства Шеремета високопосадовці публічно називали «справою честі», утім понад 3,5 роки, попри численні експертизи, допити понад 1000 людей, вилучення відео з камер спостереження обсягом понад 150 терабайтів, у справі про вбивство Шеремета не було жодного офіційного підозрюваного.

10 жовтня 2019-го, президент Володимир Зеленський заявив, що керівництво МВС змінять, якщо не буде результатів у справі щодо вбивства Шеремета. І незадовго після того у справі з'явилися зрушення.

12 грудня 2019-го глава МВС України Арсен Аваков заявив про затримання фігурантів у справі Шеремета. Відтоді на лаві підсудних троє підозрюваних — військовий Сил спеціальних операцій ЗСУ, музикант Андрій Антоненко, відомий як Riffmaster; лікарка Охматдиту, волонтерка і дитячий хірург Юлія Кузьменко на псевдо «Лиса» та військовий медик Яна Дугарь.

Слідство довгий час наполягало, що Андрій Антоненко, «захопившись ультранаціоналістичними ідеями» і «культивуючи велич арійської раси», організував убивство Павла Шеремета й залучив до злочину Юлію Кузьменко, Яну Дугарь та інших невстановлених осіб, які мали навички роботи зі зброєю та вибуховими пристроями. За даними слідства, Юлія Кузьменко закладала вибухівку під авто, Антоненко був тим, хто супроводжував її, а Яна Дугарь напередодні проводила розвідку.

Але 21 травня 2020-го стало відомо, що підозрюваним змінили підозри. З них зникли згадки про «ультранаціоналістичні ідеї» і «велич арійської раси», а організаторами слідство тепер називає невстановлених осіб. Антоненка ж тепер називають виконавцем злочину, як і Кузьменко, а Дугарь — пособницею.