Міністр закордонних справ Люксембургу Жан Ассельборн запропонував Європейському Союзу офіційно визнати Палестину державою

Про це повідомляє der Tagesspiegel.

«Європейський Союз повинен провести дебати про те, чи не було б доречно визнати всім країнам ЄС Палестину як державу. Так можна було б принаймні створити противагу політиці Трампа», — заявив міністр.

Він зазначив, що це складно зробити на національному рівні в кожній з країн ЄС. За словами Ассельборна, особливо важко домогтися такого рішення в Німеччині, Франції, Бельгії, Нідерландах, Іспанії та власне Люксембургу, але цілком можливо на рівні європейської ініціативи.

«Визнання Палестини всім ЄС було б сигналом — палестинцям потрібна батьківщина, потрібна держава так само, як і ізраїльтянам», — додав міністр.

На сьогодні США та більшість європейських держав вважають, що визнавати палестинців треба тільки після підписання миру з Ізраїлем.

Палестинці односторонньо проголошували свою державність 1988 року, і відтоді її в тій чи іншій формі визнали понад 120 держав світу. Так, Палестина офіційно визнана більшістю держав-членів ООН та входить до складу Ліги Арабських Держав, але не має статусу повноправного члена ООН, оскільки не визнана двома державами-постійними членами Ради Безпеки ООН — США та Великою Британією. Також вона не визнана більшістю країн Євросоюзу, Японією та деякими іншими. США та Ізраїль категорично проти визнання Палестини й наполягають, що це підірве зусилля з проведення переговорів щодо ізраїльсько-палестинської угоди на умовах палестинської державності.

Поділитись: