Новий обмін полонених, в якому Україна планує повернути майже 200 людей, може відбутися до саміту «нормандської четвірки», який попередньо домовилися провести в квітні 2020 року.

Як передає «Інтерфакс-Україна», про це заявив міністр закордонних справ України Вадим Пристайко після українського ланчу, організованого в межах Мюнхенської конференції з питань безпеки в суботу, 15 лютого.

«Ми говоримо про значну кількість людей. Президент (Володимир Зеленський — ред.) заявив сьогодні, що до двох сотень ми плануємо обміняти, це дуже багато. Фактично майже «всіх на всіх», — сказав глава українського МЗС.

Пристайко також додав, що обмін планують здійснити до зустрічі в «нормандському форматі».

Нагадаємо, 9 грудня 2019 року у Парижі відбулася зустріч лідерів «нормандської четвірки» щодо врегулювання ситуації на Донбасі. Лідери погодились зустрітися знову через чотири місяці, тобто у квітні 2020-го.

Раніше Пристайко заявив, що наступна зустріч лідерів «нормандської четвірки» — Володимира Зеленського, Володимира Путіна, Ангели Меркель та Еммануеля Макрона — може не відбутися у квітні, як це було попередньо заплановано.

Зі всього, про що домовились на саміті у грудні, було виконано лише пункт про обмін полонених. Також Верховна Рада продовжила дію закону про особливий статус Донбасу у старій редакції.

Головне, про що домовилися лідери «нормандської четвірки»:

Про що НЕ домовилися:

Поділитись: