Керівник Роскосмосу (космічного агентства РФ) Дмитро Рогозін заявив, що США мали б виявити більше поваги до Росії після запуску Crew Dragon — адже апарати РФ тривалий час були єдиною можливістю для американських астронавтів вирушити в космос.

Про це Рогозін написав у колонці в російському Forbes.

«Коли нашим партнерам усе ж вдалося здійснити успішне випробування свого корабля, нічого, крім жартів і насмішок у свій бік, ми не почули, хоча доречно було б подякувати нашому "Союзу", його радянським розробникам і російським інженерам, які в останні роки продовжували модернізувати цей найнадійніший у світі пілотований корабель», — написав глава Роскосмосу.

Рогозін також наголосив, що Росія «першою відправила людину в космос, першими ми лишаємося й досі».

«30 травня Ілон Маск зіпсував настрій не нам, а своїм співгромадянам із компанії Boeing, випередивши їх із початком льотних випробувань. Це їхня війна, а не наша», — додав він.

Утім слід нагадати, що свого часу Рогозін сам насміхався з намірів США відновити власну космічну програму пілотованих польотів. Так, у 2014 році він тоді ще у статусі віцепрем'єра написав у Twitter, що Росія може відмовитися доставляти американських астронавтів на МКС. 

«Проаналізувавши санкції проти нашого «космопрому», пропоную США доставляти своїх астронавтів на МКС за допомогою батута», — пожартував Рогозін.

У відповідь на це Маск тоді написав, що їм «не знадобиться батут», оскільки SpaceX розробляє для NASA новий космічний корабель.

31 травня Маск після успішного запуску космічного корабля Crew Dragon до Міжнародної космічної станції (МКС) згадав жарт глави «Роскосмосу» Дмитра Рогозіна про батут. «Батут працює», — заявив Маск, після чого розсміявся разом із керівником NASA Джимом Брайденстайном.

У відповідь Рогозін привітав NASA з успішним запуском та стикуванням космічного корабля Crew Dragon до Міжнародної космічної станції. Також він похвалив жарт глави SpaceX Ілона Маска про батут, який адресували йому.

«Браво! Я знаю, наскільки ви хотіли, щоб ця велика подія стала успішною. Я бажаю NASA успішно закінчити реконструкцію системи космічного транспорту», — написав голова «Роскосмосу».

Напередодні космічний корабель Crew Dragon, який збудувала компанія SpaceX Ілона Маска, успішно вирушив у космос із Космічного центру імені Кеннеді, що в штаті Флорида. Вперше в історії астронавти полетіли в космос на кораблі, збудованому приватною компанією.

31 травня він успішно зістикувався з Міжнародною космічною станцією.

Зазначимо, відправити у космос астронавтів Роберта Бенкена й Дуґласа Герлі мали 27 травня, але через погоду запуск перенесли.

Поділитись: