«Шановні пасажири, на восьму колію прибуває арт-потяг Gogol Train» — каже дикторка київського вокзалу. На Гогольфест до Маріуполя відправили цілий потяг. 10 вагонів розфарбували ззовні, а зсередини оформили хто як міг: тут і серія «Квантовий стрибок Шевченка», і тематичні наліпки та портрети Миколи Хвильового у вагоні-ресторані від бару «Хвильовий».

У кожному вагоні своя атмосфера: в одному — концерт, в іншому — бар, у плацкарті — пісні на гітарі, а в купе начальника поїзда — підпільна тату-майстерня. Один із організаторів проекту Gogol Train Андрій Янковський вирішив набити собі на руці Гоголя. Начальник потягу усміхається: «Хлопці, я там взяв з дому кефір, якщо комусь погано зранку буде — беріть».

Як і минулого, так і цього року, в Маріуполі ГогольFest тривав кілька днів — на період травневих свят. Найочікуваніші та найбільш неординарні події — «Балет кранів» та опера «Νερo» на Азовському судноремонтному заводі.

На питання про те, скільки готували проект, засновник та президент фестивалю Влад Троїцький говорить: «Все життя». Ідея зробити щось подібне на заводі була давно. Спочатку думали про «Азовсталь», але згодом отримали запрошення від Судноремонтного заводу. Для «Балет кранів» задіяли шість будівельних кранів, якими керували жінки. Для опери на кілька сантиметрів затопили корабельний док. Найяскравіші моменти Гогольфесту — у репортажі Громадського.

*Для обкладинки матеріалу використані фотографії Анастасії Мантач, Артема Галкіна, Олега Переверзєва

Поділитись: