Голова Конституційного суду Олександр Тупицький закликав президента Володимира Зеленського зустрітися з ним та обговорити нинішню політичну кризу, яка склалася після скасування КСУ низки антикорупційних норм.

Про це Тупицький заявив на брифінгу.

Він попросив Зеленського «не піддаватися не заклики провокаторів», саме цих неназваних провокаторів голова КСУ звинувачує у нинішній політичній кризі, а президента Тупицький «ні в чому не звинувачує».

Також він закликав главу держави «утриматися від неконституційних дій» — йдеться про законопроект, який вніс у Раду Зеленський, він передбачає розпуск нинішнього складу КСУ.

Тупицький готовий зустрітися із Зеленським, спікером Ради Дмитром Разумковим, прем’єром Денисом Шмигалем, аби пояснити останнє рішення суду. Свої попередні рішення, які стосувались скасування антикорупційних норм, він чомусь пояснювати не пропонував.

А тепер голова КСУ готовий навіть виступити на засіданні парламенту або РНБО.

До слова, прес-секретарка Зеленського Юлія Мендель заперечила слова Тупицького про те, що він з президентом не говорив, зазначивши, що Зеленський говорив із ним після ухвалення останнього скандального рішення.

«Президент вже розмовляв із головою Конституційного суду після ухвалення одіозного рішення КСУ, яке становить загрозу національній безпеці. Всі важливі питання обговорювалися, і рішення, ініційовані президентом і підтримані РНБО та Кабінетом міністрів, ухвалювалися з урахуванням переговорів із суддею Тупицьким», — сказала вона в коментарі УП.

Голова КСУ ще й полякав сепаратизмом

Тупицький зазначив, що в разі ухвалення Радою законопроекту про розпуск суду, в Україні фактично не буде Конституційного суду.

«Я не буду казати, яка область, ви знаєте, де у нас проблемні області… раптом вони скористаються цим і обласна рада нова прийме рішення про самовідділення від територіальної цілісності України. Це реально. А вирішити це питання може лише Конституційний суд», — сказав він.

З чого все почалось

27 жовтня Конституційний суд України на закритому засіданні визнав неконституційною статтю 366-1 Кримінального кодексу, яка передбачає відповідальність для чиновників та суддів у вигляді штрафу чи позбавлення волі за подання свідомо неправдивих відомостей у декларації.

Рішення КСУ ухвалив за поданням депутатів з «Опозиційної платформи — За життя» та «За майбутнє». Через цю ухвалу правоохоронці змушені будуть закрити всі справи щодо неправдивого декларування майна чиновниками.

Очільник Національного антикорупційного бюро Артем Ситник уточнив, що наразі таких справ понад 100, приблизно 20 вже розглядаються у судах. Він нагадав, що подібна історія вже була, коли Конституційний суд скасував відповідальність за незаконне збагачення, а справи про розкрадання посадовців закрили.

Поділитись: