Міністерка фінансів України Оксана Маркарова закликала відновити велику приватизацію у другій половині 2019 року. Наразі держава вже протягом 2 років не може продати жодного об’єкту з переліку великої приватизації.

Про це повідомила Маркарова у своєму Facebook.

За її словами, з запланованих у 2019 році доходів від приватизації у 17,1 мільярда гривень, реальні надходження склали 0,3 мільярда гривень від проведення малої приватизації.

«Саме тому, велика приватизація — не тільки інструмент для подолання корупції в держкомпаніях і знаходження для них ефективного власника, але й джерело фінансування, яке зменшує необхідність запозичувати на цю суму і зменшує кошти які потрібні для обслуговування. І тому енергія та заходи в другій половині року повинні бути направлені на розблокування великої приватизації і організацію прозорих та публічних конкурсів на всі активи», — повідомила Маркарова.

Також голова Мінфіну зазначила, що від початку року держава позичила у інвесторів на загальну суму 288,5 мільярда гривень, а виплатила за державними боргами 308,3 мільярда гривень.

Загалом у 2019 році Україна має погасити 498,8 мільярда гривень, тобто виплатити позичальникам залишається близько 190,5 мільярда гривень (відповідно до закладених у бюджеті показників).

Нагадаємо, що 3 липня про відновлення великої приватизації в Україні повідомив президент Володимир Зеленський.

21 червня голова Фонду державного майна звернувся до Зеленського з проханням сприяти відновленню великої приватизації, яка наразі не відбувається через судову тяганину.

Раніше стало відомо, що Окружний адміністративний суд Києва заборонив Фонду держмайна продавати контрольний пакет акцій Центренерго, а Господарський суд — Президент-готель. Обидві компанії перебувають у переліку великої приватизації.

10 липня Верховний суд розблокував проведення великої приватизації.

Раніше уряд виключив з переліку «великої» приватизації Турбоатом та Херсонську, Дніпровську, Криворізьку та Сєвєродонецьку теплоелектроцентралі.

Поділитись: