Директорка-розпорядниця Міжнародного валютного фонду Крістін Лагард висловила свою стурбованість рішеннями українських судів у справах про націоналізацію ПриватБанку.

Про це вона повідомила під час телефонної розмови з чинним президентом України Петром Порошенком, передає прес-служба Адміністрації президента.

За словами Лагард, денаціоналізації ПриватБанку «може поставити під загрозу фінансову стабільність держави».

Під час розмови з Порошенком Лагард наголосила на необхідності сприяти незалежності Національного банку України від політичних процесів. Вона також заявила, що МВФ готовий й надалі розвивати співпрацю з Україною та закликала продовжувати розпочаті реформи.

Нагадаємо, що за декілька днів до другого туру виборів президента суди ухвалили одразу три рішення на користь колишнього власника ПриватБанку Ігоря Коломойського. Так, 18 квітня Окружний адміністративний суд Києва задовольнив позов олігарха Ігоря Коломойського до Національного банку України та Кабінету міністрів України щодо неправомірності націоналізації ПриватБанку.

Пізніше Окружний адміністративний суд Києва ухвалив ще одне рішення на користь Коломойського, скасувавши рішення Нацбанку щодо визначення переліку пов’язаних з банком осіб.

20 квітня Печерський суд Києва скасував майнову поруку Коломойського за кредитами, які Національний банк видав ПриватБанку у 2013 році. Загальна сума цих кредитів складає 9,2 мільярда гривень. Згодом Коломойський подав 5 позовів про скасування своїх боргів перед НБУ за поручительством на користь ПриватБанку.

Поділитись: