Зеленський: Я буду робити все, щоб ПриватБанк був стабільним
Кандидат у президенти Володимир Зеленський заявив, що робитиме все, щоб зберегти стабільність ПриватБанку.
Про це він заявив у програмі «Право на владу» в ефірі телеканалу 1+1, відповідаючи на запитання журналістів.
Зеленський заявив: «Я буду на захисті України. Я гарантую, що буду робити все, щоб ПриватБанк був стабільним банком в Україні».
На запитання, чи отримає Коломойський компенсацію у розмірі 2 млрд доларів він відповів: «Я не буду брати участі ні в яких корупційних схемах, щоб комусь щось повертати».
На уточнювальне запитання, чи означає це Коломойський може забути про ПриватБанк він сказав: «Чесно кажучи, хай не ображається Ігор Валерійович, мені все одно про що зараз думає, згадує чи забуває Ігор Валерійович».
«Я з Коломойським говорю суто щодо нашого партнерства з 1+1 і щодо ПриватБанку я буду на боці України», — додав він.
Водночас екс-міністр фінансів Олександр Данилюк, який нині у команді Зеленського, прокоментував рішення суду щодо ПриватБанку так: «Це рішення є таємним, його ніхто не бачив. Ми цьому суду довіряти не можемо — цей суд приймав рішення щодо Насірова, цей суд з відповідною репутацією. Наслідки можуть бути негативні, це може позначитися на співпраці з МВФ»
Як ми повідомляли, 18 квітня — за три дні до другого туру виборів — Окружний адміністративний суд Києва задовольнив позов олігарха Ігоря Коломойського до Національного банку України та Кабінету міністрів України щодо неправомірності націоналізації ПриватБанку. Мінфін оскаржив це рішення.
У штабі кандидата Володимира Зеленського заявили, що це рішення — результат «провалу судової реформи Порошенка». Також в команді кандидата запитали, «хто ж тоді маріонетка Коломойського?», якщо суд ухвалив таке рішення, коли президентом ще є Порошенко.
Сам Петро Порошенко виступив зі зверненням до нації, в якому зокрема прокоментував рішення суду визнати незаконною націоналізацію ПриватБанку. Чинний глава держави заявив, що ситуація навколо банку може призвести до дефолту і нової економічної кризи.
Заступник директора соціологічної служби Центру Разумкова Михайло Міщенко вважає, що дії Порошенка щодо ситуації з ПриватБанком є передвиборчою технологією, а саме спробою залякати виборців і посіяти паніку.
У ПриватБанку заявили, що судове рішення не вплине на роботу банку.
Нагадаємо:
- 27 лютого стало відомо, що колишній власник ПриватБанку, олігарх Ігор Коломойський, у суді почав процес оскарження рішення уряду про націоналізацію банку.
- В інтерв’ю BBC Коломойський заявляв, що очікує отримати компенсацію від держави за націоналізацію ПриватБанку «у тому чи іншому вигляді» після закінчення президентських виборів. Пізніше розмір цієї компенсації олігарх оцінив у щонайменше 2 мільярдів доларів.
- За словами колишнього міністра фінансів України Олександра Данилюка, навіть якщо суд винесе рішення на користь олігархів, механізму повернення ПриватБанку колишнім власникам наразі немає.
- Водночас чинний президент України Петро Порошенко заявив, що потенційний виграш Коломойського справи ПриватБанку загрожує майбутній співпраці України з МВФ.
Ігор Коломойський та Геннадій Боголюбов прямо чи опосередковано володіли понад 91,5% акцій ПриватБанку. Інші належали міноритарним акціонерам, зокрема менеджменту на чолі з головою правління Олександром Дубілетом.
У грудні 2016 року ПриватБанк був націоналізований рішенням українського уряду. У грудні 2017 року націоналізований ПриватБанк подав позов до Високого суду Лондона проти Коломойського, Боголюбова, а також низки компаній, які імовірно підконтрольні їм.
Пізніше Коломойський завляв, що він був вимушений сам запропонувати націоналізацію ПриватБанку через «способи штучного зниження капіталізації банку» з боку НБУ.
Тодішня голова НБУ Валерія Гонтарева повідомила, що екс-власники ПриватБанку вивели 16 млрд гривень в ніч перед націоналізацією. Також повідомлялося, що ПриватБанк перед націоналізацією вивів 110 мільярдів гривень через фіктивні компанії.
Компанія Kroll за результатами аудиту повідомила, що колишні менеджери ПриватБанку вивели понад 5,5 мільярдів доларів. Кредити, які видавав ПриватБанк юридичним особам, використовувались для придбання активів та фінансування бізнесу екс-акціонерів та груп пов’язаних з ними осіб в Україні та за кордоном. Схема діяла близько 10 років.
20 грудня 2017-го Високий суд Лондона вирішив арештувати активи Коломойського і Боголюбова у всьому світі на суму понад 2,5 млрд доларів.
Арешт активів був виданий на підставі детальних доказів, наданих суду, з яких випливає, що Коломойський і Боголюбов шляхом проведення ряду незаконних операцій вивели з банку майже два мільярди доларів. У результаті цього кошти були перераховані компаніям, які їм таємно належали або перебували під їхнім контролем.
- Поділитися: