За підсумками останньої зустрічі з представниками місії Міжнародного валютного фонду, яка відбулася 26 вересня, голова Національного банку України Яків Смолій повідомив, які «болючі» питання завадили МВФ укласти нову програму про співпрацю з Україною.

Про це Смолій написав у Twitter.

«Про що у підсумку буде боліти голова в команди МВФ у Вашингтоні? Як мінімум про припинення тиску на реформаторів та збереження фінансової стабільності, яка залежить від перебігу низки судових процесів в Україні і не тільки», — написав Смолій.

Зазначимо, що голова Нацбанку мав на увазі нещодавні напади на родину колишньої очільниці Нацбанку Валерії Гонтаревої. Також Смолій згадав перебіг судових справ щодо націоналізованого ПриватБанку. Зокрема, суди про визнення недійсною угоду про націоналізацію банку, які держава веде з олігархом Ігорем Коломойським, а також судові процеси ПриватБанку проти колишніх власників у США, Британії та інших країнах, у яких банк намагається стягнути з олігарха кошти, які він незаконно вивів.

Зазначимо, що у місії МВФ з підсумками роботи в Україні, повідомили, що продовжать переговори про нову програму протягом найближчих декількох тижнів.

26 вересня місія МВФ завершила свою роботу в Україні. Цю інформацію hromadske підтвердили у прес-службі МВФ в Україні.

За даними агенції «УНН», представники місії так і не змогли досягти домовленості з урядом про нову програму співпраці. Зокрема, на це вплинула заява прем'єр-міністра України Олексія Гончарука про «компроміс» з Коломойським щодо ПриватБанку.

12 вересня в Україні офіційно розпочала роботу місія Міжнародного валютного фонду. Її представники прибули до Києва 11 вересня. 13 вересня представники МВФ зустрілися з керівництвом НБУ. 25 вересня представники місії провели зустріч з радою Національного банку та обговорили умови нової кредитної програми для України.

Раніше у Нацбанку повідомляли, що нова програма співпраці з МВФ буде терміном до 4 років, а обсяг її фінансування складе до 10 мільярдів доларів.

Поділитись: