Голова НБУ Яків Смолій та президент України Володимир Зеленський під час першої особистої зустрічі після інавгурації
Фото:

Яків Смолій

Голова Національного банку Яків Смолій провів першу зустріч з президентом України Володимиром Зеленським після його інавгурації.

Про це Смолій повідомив у своєму Twitter.

«Обговорювали поточну економічну ситуацію і роботу банківської системи, необхідність співпраці з МВФ та важливість незалежності НБУ. А також — подальші кроки для підтримки макрофінансової стабільності. Змістовно», — повідомив Смолій.

Зазначимо, що під час виборчої кампанії Володимир Зеленський заявляв про необхідність проведення аудиту Нацбанку та ухвалення кадрових рішень за підсумками цього аудиту. Це рішення викликало критику в інвестиційному та експертному середовищі, адже підривало політичну незалежність Національного банку.

Згодом радник Зеленського, Олександр Данилюк, повідомив, що не бачить необхідності у незалежному аудиті Нацбанку.

17 квітня у Нацбанку повідомили, що міжнародна аудиторська компанія «Делойт» завершила перевірку фінансової звітності НБУ та підтвердила правильність її складання. У самому НБУ заявили, що бачать ризики для своєї незалежності після президентських виборів.

Зазначимо, що голову Національного банку України призначили у березні 2018 року. Термін дії його повноважень, відповідно до законодавства, складає 7 років, тобто має завершитися у 2025 році.

Національний банк — є незалежним інститутом, що здійснює державний нагляд у банківській сфері, а також відповідає за монетарну політику (інфляцію та стабільність гривні).

Поділитись: