У Нацбанку повідомили про ризики для своєї незалежної роботи після виборів
У комітеті з монетарної політики Національного банку України повідомили, що бачать ризики для збереження незалежності установи після завершення виборів президента. Втрата політичної незалежності НБУ загрожує припиненням співпраці з міжнародними кредиторами.
Про це йдеться у підсумках засідання комітету з монетарної політики НБУ, опублікованих на сайті установи.
Національний банк також бачить суттєві ризики для цінової стабільності в Україні, пов’язані із судовими рішеннями на користь колишніх власників ПриватБанку у справі про його націоналізацію. Набуття чинності цих рішень, на думку представників НБУ, створить загрози фінансовій стабільності України.
«Крім того, в умовах політичної невизначеності актуальним залишається також ризик для збереження незалежності Національного банку, яка є фундаментом для посилення довіри бізнесу та населення до рішень з монетарної політики і банківського нагляду», — повідомили члени комітету з монетарної політики Нацбанку.
За підсумками засідання цього комітету ухвалили рішення про зниження облікової ставки в України ні 0,5 відсоткових пунктів — до 17,5% річних.
Облікова ставка — це один з основних індикаторів економіки. Вона являє собою відсоток, під який НБУ надає кредити банкам та, відповідно, нижче якого комерційні банки не можуть давати кошти клієнтам.
Національний банк — є незалежним інститутом, що здійснює державний нагляд у банківській сфері, а також відповідає за монетарну політику (інфляцію та стабільність гривні).
Раніше у штабі Володимира Зеленського заявили про необхідність проведення аудиту Нацбанку перед проведенням подальшої кадрової політики. Однак згодом радник Зеленського Олександр Данилюк повідомив, що не бачить необхідності у незалежному аудиті Нацбанку.
17 квітня у Нацбанку повідомили, що міжнародна аудиторська компанія «Делойт» завершила перевірку фінансової звітності НБУ та підтвердила правильність її складання.
- Поділитися: