Голова правління Нафтогазу Андрій Коболєв повідомив, що до кінця 2019 року віддаватиме всю свою заробітну плату трьом благодійним організаціям.

«На жаль, тема моєї заробітної платні та премій стала політичною: дуже багато політиків-популістів стали її використовувати як інструмент дискредитації реформ та для підвищення власного рейтингу у рік подвійних виборів», — заявив Коболєв.

Він також додав, що у процес визначення зарплати керівництва Нафтогазу нещодавно втрутився уряд, хоча дане питання має вирішувати наглядова рада компанії.

«Саме тому, з метою зняття цього питання порядку денного політичних дебатів, я прийняв рішення спрямовувати всі доходи, які отримуватиму в Нафтогазі (заробітну платню, премії та «бонуси») в період з початку лютого і до кінця поточного року на благодійність», — повідомив очільник Нафтогазу.

За його словами, він «може собі дозволити» віддавати всю зарплату на благодійність, оскільки після перемоги Нафтогазу у Стокгольмському арбітражу він дійсно отримав значну премію. Тому вимагати аналогічних дій від керівників інших державних компаній було б несправедливо.

Нагадаємо, що Нафтогаз — газовий монополіст на ринку України, який відповідає за видобуток, імпорт та постачання газу. В рамках європейських вимог, компанію мають трансформувати та розділити на дві компанії, одна з яких буде відповідальною за всю газотранспортну систему України.

30 травня 2018 року Нафтогаз оголосив про виплату 41 співробітнику $46 млн премії за перемогу у Стокгольмському арбітражі. Сума, яку компанія вирішила виплатити своїм співробітникам, складає 1% від суми виграшу в арбітражі (4,6 мільярда доларів) та складе 46,3 мільйона доларів. При цьому преміювати вирішили 41 особу, яка «прямо чи опосередковано внесла значний вклад у досягнення результату».

Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман направив листа наглядовій раді Нафтогазу через мільйонні премії.«Я стурбований таким рішенням, тому направив офіційного листа до наглядової ради Нафтогазу, щоб вони переглянули це рішення», — повідомляв Гройсман.

Перевіркою премій зайнялася Рахункова палата.

Пізніше уряд заборонив виплачувати премії держслужбовцям.

Поділитись: