Голова Нафтогазу заявив, що віддаватиме всю зарплату на благодійність

Голова правління Нафтогазу Андрій Коболєв повідомив, що до кінця 2019 року віддаватиме всю свою заробітну плату трьом благодійним організаціям.

«На жаль, тема моєї заробітної платні та премій стала політичною: дуже багато політиків-популістів стали її використовувати як інструмент дискредитації реформ та для підвищення власного рейтингу у рік подвійних виборів», — заявив Коболєв.

Він також додав, що у процес визначення зарплати керівництва Нафтогазу нещодавно втрутився уряд, хоча дане питання має вирішувати наглядова рада компанії.

«Саме тому, з метою зняття цього питання порядку денного політичних дебатів, я прийняв рішення спрямовувати всі доходи, які отримуватиму в Нафтогазі (заробітну платню, премії та «бонуси») в період з початку лютого і до кінця поточного року на благодійність», — повідомив очільник Нафтогазу.

За його словами, він «може собі дозволити» віддавати всю зарплату на благодійність, оскільки після перемоги Нафтогазу у Стокгольмському арбітражу він дійсно отримав значну премію. Тому вимагати аналогічних дій від керівників інших державних компаній було б несправедливо.

Нагадаємо, що Нафтогаз — газовий монополіст на ринку України, який відповідає за видобуток, імпорт та постачання газу. В рамках європейських вимог, компанію мають трансформувати та розділити на дві компанії, одна з яких буде відповідальною за всю газотранспортну систему України.

30 травня 2018 року Нафтогаз оголосив про виплату 41 співробітнику $46 млн премії за перемогу у Стокгольмському арбітражі. Сума, яку компанія вирішила виплатити своїм співробітникам, складає 1% від суми виграшу в арбітражі (4,6 мільярда доларів) та складе 46,3 мільйона доларів. При цьому преміювати вирішили 41 особу, яка «прямо чи опосередковано внесла значний вклад у досягнення результату».

Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман направив листа наглядовій раді Нафтогазу через мільйонні премії.«Я стурбований таким рішенням, тому направив офіційного листа до наглядової ради Нафтогазу, щоб вони переглянули це рішення», — повідомляв Гройсман.

Перевіркою премій зайнялася Рахункова палата.

Пізніше уряд заборонив виплачувати премії держслужбовцям.