Голова Окружного адмінсуду Вовк міг контактувати з Богданом і їздити до Офісу президента — «Слідство.Інфо»

Під час останніх президентських перегонів скандальний глава Окружного адмінсуду Києва Павло Вовк міг контактувати з наближеним до Зеленського Андрієм Богданом, а після виборів — їздити до адміністрації новообраного президента.

Про це йдеться в розслідуванні «Слідства.Інфо».

Свій матеріал журналісти створили на основі записів із кабінету Вовка, які зробило Національне антикорупційне бюро. Вони свідчать, що одіозний очільник ОАСК спілкувався з Богданом ще в березні 2019 року, тобто до перемоги Зеленського на виборах.

Після першого туру виборів Вовк говорив з кимось із команди Зеленського на ім’я Андрій щодо можливості потрапити до команди тодішнього кандидата.

«Слухай, я знаю, що тебе ці вибори вже ковбасять. Але дивись, я не можу не спитати, тому що мене людина (попросила — ред.)… Ахаха, ну от, питаю. Колесніченко. Він має господарство, бізнес у Кіровоградській області. Побачив, що ви перемогли, каже: “Бл**ь, я їм хочу допомагати на другий тур”. Округ 101-й. Він каже: “Може там мене хтось уповноважить, а я тут почну людей піднімати, агітувати?”», — сказав суддя.

В іншій розмові голова ОАСК домовляється про відвідини Адміністрації президента Зеленського, зайти йому кажуть з вулиці Лютеранської. Саме там є бокові ворота, через які до нині вже Офісу президента потрапляють гості, що не хочуть афішувати свій візит.

Як зазначає видання, ані Вовк, ані Богдан не захотіли давати коментар.

ОАСК vs НАБУ

НАБУ звинувачує керівництво Окружного адмінсуду Києва, зокрема його очільника Павла Вовка, у численних порушеннях закону: у спробі узурпувати судову владу в країні, у неправосудних рішеннях на користь політичних еліт та бізнесменів. Антикорупціонери у якості доказів правопорушень опублікували записи розмов суддів ОАСК.

За версією слідства, Вовк очолив злочинну організацію, метою якої було захоплення державної влади. Цього хотіли досягти, встановивши контроль над Вищою кваліфікаційною комісією суддів України (ВККСУ), Вищою радою правосуддя (ВРП) та створюючи штучні перешкоди у їхній роботі.

Нещодавно ОАСК спробував усунути Артема Ситника з посади директора НАБУ, але Мін'юст відмовився це робити, посилаючись на відсутність повноважень.