Близько 20% прибутку державного ПриватБанку формують доходи від облігацій внутрішньої державної позики, якими банк докапіталізували після націоналізації у 2016 році.

Про це повідомив голова правління ПриватБанку Петер Крумханзл в інтерв’ю «НВ Бізнес».

«Так, ми заробляємо на ОВДП, це нормально. В сумі валових банківських доходів відсотки від ОВДП становлять близько однієї п’ятої частини. Твердження про те, що банк є прибутковим тільки за рахунок ОВДП не більше ніж міф», — повідомив Крумханзл.

Так він відповів на заяву колишнього власника ПриватБанку Ігоря Коломойського, який заявляв, що ПриватБанк прибутковий виключно через те, що під час націоналізації держава дофінансувала його на 155 мільярдів гривень у вигляді держоблігацій. Без облігацій банк показуватиме збиток.

Також Крумханзл заявив, що наразі ПриватБанк отримує близько 1 мільярда доларів прибутку на рік, в той час, як під час управління банком попереднім керівництвом його максимальний прибуток щонайбільше складав 400 мільйонів доларів.

Зазначимо, що наприкінці 2016 року ПриватБанку було націоналізовано рішенням українського уряду. Підставою для націоналізації стала фактична неплатоспроможність банку. Водночас, оскільки ПриватБанк був (і залишається) найбільшим банком України, закрити його не могли, а вивели з ринку шляхом передачі в управління державі.

Одразу після націоналізації український уряд докапіталізував банк на 155 мільярдів гривень. Таким чином банк уникнув банкрутства. Наразі ці кошти ПриватБанк намагається стягнути зі своїх колишніх власників у міжнародних та українських судах.

Зазначимо, що за 9 місяців 2019 року ПриватБанк отримав 27,4 мільярда гривень прибутку — рекордний показник за всю історію банківської системи.

Раніше у ПриватБанку повідомляли, що за перше півріччя 2019 року отримали рекордний за всю свою історію прибуток у 18,3 мільярда гривень.

Раніше стало відомо, що за підсумками першого кварталу 2019 року ПриватБанк отримав майже 60% прибутків всієї банківської системи — загалом 7,6 мільярда гривень.

15 жовтня ПриватБанк виграв апеляцію у справі проти Коломойського та Боголюбова. Цим він забезпечив продовження слухань щодо стягнення з олігархів 3 мільярдів доларів.

Поділитись: