Проти голови правління ПриватБанку Петера Крумханзла відкрили 6 кримінальних проваджень. Сам Крумханзл пов'язує це з «гібридною війною» колишніх власників проти банку та його нового менеджменту.

Про це Крумханзл повідомив у коментарі Financial Times.

Серед відкритих проти чинного голови ПриватБанку справ одна — за фактом шпигунства, адже Петр Крумханзл за походженням чех.

Крумханзл зазначає, що колишні власники ПриватБанку використовують різноманітні важелі впливу та тиску на менеджмент банку. Зокрема, у вересні 2019 року у головному офісі ПриватБанку провели обшуки: правоохоронці вимагали отримати документи, пов’язані зі співпрацею банку з юридичною компанією, яка представляє інтереси ПриватБанку у Високому суді Лондона, де банк судиться з Коломойським.

Голова правління ПриватБанку зазначає, що перемога колишніх власників банку у «гібридній війні» проти держави може дуже дорого коштувати Україні: міжнародні донори, такі як МВФ, відмовляться співпрацювати з державою, інвестори, які вкладали кошти в Україну, почнуть ці гроші виводити та спровокують обвал курсу валют.

Зазначимо, що наразі справи про націоналізацію ПриватБанку перенесли. Все через те, що судові процеси, у яких Коломойський оскаржує націоналізацію банку, прив’язали до рішення Верховного суду у справі про визнання пов’язаними з банком особами родини Суркісів. 31 січня Верховний суд переніс цю справу на невизначений термін. Згодом стало відомо, що справу Суркісів Верховний суд планує розглянути 16 березня 2020 року.

9 грудня Шостий апеляційний адміністративний суд переніс розгляд апеляції про законність націоналізації ПриватБанку на 2020 рік. Рішення мають ухвалити після рішення іншого суду за позовом родини Суркісів, які вимагають визнати недійсною операцію з обміну їхніх вкладів на акції ПриватБанку, який відбувся в межах націоналізації.

Поділитись: